GÖZBEBEĞİNE GÖZ DEĞDİ!

Gündem 14 Kasım 2019 09:35
Videoyu Aç GÖZBEBEĞİNE GÖZ DEĞDİ!
A
a

Merkeze bağlı Konuralp Mahallesi’nin çarşı olarak anılan bölgesinde 1 ay önce yaşanan su borusu patlağının ardından kazılan yerin üzerini toprakla kapatan Düzce Belediyesi ekiplerinin bir daha sokağa uğramaması esnafı çileden çıkardı. Tam işyerinin önünde yaşanan arızanın haftalardır giderilmemesine tepki gösteren balıkçı esnafı Tuncay Sevinç, çalmadık kapı bırakmadığını ancak yine de sorunun çözülmediğinden dert yandı. Diğer taraftan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün ‘Gözbebeğim’ dediği Fen İşleri Müdürlüğü’nün Konuralp’teki bu sıkıntıyı uzun süredir görmezden gelmesi, “Başkan Özlü’nün vatandaşın problemlerine kulak verme anlayışı sabote mi ediliyor?” sorusunu gündeme taşıdı.

Merkeze bağlı Konuralp Mahallesi’nde belediye hizmetinden yeterince yararlanamadıklarını savunan esnaflar, son olarak patlayan su borusu nedeniyle kazılan yerin toprakla örtülüp bırakılmasına isyan etti. Mahallenin çarşı olarak bilinen bölgesinde kepenk açan esnaflar, kaldırım taşı ile kapatılmadığı için balık tezgahından akan suların toprakta kokuya neden olduğunu belirterek, bu durumdan hem müşterilerinin hem de kendilerinin olumsuz etkilendiğini ifade etti.
“Belediye başkanı ile görüşmek istedim, kabul etmediler”
Düzce Belediyesi’ne kazılan yere tekrar taş döşenmesi için birçok kez müracaat ettiğini ifade eden balıkçı esnafı Tuncay Sevinç, yaşadıkları sıkıntıları şöyle aktardı:
“Ben 7-8 yıldır bu kasabada balıkçılık yapıyorum. Dükkanın önünde bir takım sıkıntılar oldu. Su çalışması yaptırdık fakat tamir etmek için gelmediler. Defalarca söyledim ama geri dönüş alamadım. Aradım söyledim fakat gelip yapan olmadı. Belediye başkanı ile görüşmek istedim, kabul etmediler. Muhtara söyledik olmadı. Belediyeye gittik yine olmadı. Fen İşleri Müdürü ile görüştüm yine fayda etmedi. Burası bir iş yeri. Sadece ben değil bütün esnaf şikayetçi. Balık suyu pis bir sudur ve çok kokar. Buraya bir gider yapılmadığı için burada koku oluşuyor. Gelen vatandaşlar kokudan rahatsız oluyor. Diğer esnaflarda kokudan rahatsız oluyor. Buraya bir gider yapamadılar.”
“Kasabayı öldürmeye, yıkmaya çalışıyorlar”
“Düzce Belediyesi burayı bir düzeltemedi.” diyerek dert yanan Sevinç, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Kasaba esnafı olarak sabah geliyoruz burada yolu temizliyoruz. Önceden belediye çalışanları gelir temizler giderdi. Ama burada 2-3 aydır hiçbir hizmet yok. Kasabayı öldürmeye, yıkmaya çalışıyorlar. Seçim zamanı geliyorlardı bizimle görüşmeye oy istemeye. Şimdi biz görüşmek istediğimizde randevu alın diyorlar. Randevu alsak ne olacak ilgilenen kimse yok. Buradaki dükkanların önünde gider yok. Buraların biraz temiz olması lazım. Biz vergimizi veriyoruz ama temizlemeye kimse gelmiyor. Biz niye vergi veriyoruz? Bir kişi vermişler temizlik için o adamda hangi yerleri temizleyecek tek başına. Diğer temizlikçiler yol kenarlarında oturuyor öteki temizlikçiler üniversitenin orada kafelerde oturuyor akşama kadar. Denetleme yapan olmadığı için çalışanda yok. Biz buradaki esnaflar olarak buraları temizliyoruz. Görüyorsunuz etraf pislik içinde. Benim babam 65 yaşında burada hizmet vermeye çalışıyor.“
“Başkan’a soruyorum; hizmeti ne zaman yapacaksınız?”
Sevinç son olarak tüm esnafın hizmet alamamaktan şikayetçi olduğunu kaydederek, şu ifadeleri kullandı:
“Belediye başkanına soruyorum; hizmeti ne zaman yapacaksınız? Bütün esnaf şikayetçi. Vatandaşlar şikayetçi. Burada parke taşı vardı. Parke taşını kaldırdı başka taş koydu. Başka taş koyacaksan neden buradaki taşı kaldırıldınız? Ben buradaki bir esnaf olarak konuşuyorum. Buradaki sorunlarımızın çözülmesini istiyorum. Buraya mahalle toplantılarına geliyorlar. Sorunlarımızı söylüyoruz yine sorun çözülmüyor. Sorunları çözmeyecekseniz neden geliyorsunuz buralara?”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri