Gölyaka’da MHP’den ilk aday adayı Horuz

Gündem 4 Kasım 2018 17:55
Videoyu Aç Gölyaka’da MHP’den ilk aday adayı Horuz
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi’nde son günlerde yaşanan hareketliliğe ilk açıklama MHP Düzce İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Karaca’dan geldi. Gölyaka eski İlçe Başkanı Hüseyin Horuz ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında konuşan Karaca, Horuz’un görevinden istifa ederek, Gölyaka Belediyesi için aday adayı olduğunu açıkladı.

MHP Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Düzce İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Karaca ve MHP Gölyaka İlçe eski Başkanı ve Gölyaka Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Horuz dün parti binasında basın toplantısı düzenleyerek, Gölyaka’da yaşanan son gelişmelere açıklık getirdi.

“Diğer aday adaylarının önünü tıkamamak adına istifa etmiştir”

Parti içinde yaşanan hareketli günlere ilişkin konuşan Başkan Yardımcısı Hüseyin Karaca, “Son zamanlarda Gölyaka İl Teşkilatı’nda yaşanan bazı gelişmeler basına yansıdı. Gölyaka İlçe Başkanımız Sayın Hüseyin Horuz, 10 gün önce istifasını il başkanına sunmuştur. Gölyaka ilçemizde çok sayıda aday adaylığı için başvuru aldık. Sadece Gölyaka’da değil, Düzce’nin tamamında Milliyetçi Hareket Partisi’ne yoğun bir teveccüh söz konusudur. Bu kadar başvurunun olduğu bir ortamda, sayın ilçe başkanımız diğer aday adaylarının önünü tıkamamak adına istifa etmiştir. Doğal ve etik olanı yapmıştır. Kendisi Gölyaka Belediyesi için ilk aday adayımız olmuştur. Tabii bu bir süreçtir. Diğer aday adaylarımız da resmi başvurularının ardından sizlere takdim edilecektir.” dedi. Karaca Gölyaka Teşkilatı için oluşturulacak yönetimi ilerleyen günlerde paylaşacaklarını belirterek sözlerini tamamladı.

Belediye başkan aday adaylığı için başvurdum”

Gölyaka Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için ilk resmi başvuruyu yapan eski MHP İlçe Başkanı Hüseyin Horuz ise şu ifadeleri kullandı: “Milliyetçi Hareket Partisi, Gölyaka İlçe Başkanlığından istifa dilekçemi 10 gün önce il yönetimine sundum. Bunun sebebi Gölyaka Belediye Başkan Aday Adayı olacak olmamdı. Biz 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Gölyaka Belediyesini çok az bir oy farkı ile kaybettik. Bu dönemde halkın partimize teveccühü çok fazla olduğu için gerekli çalışmaları yapmaktayız. Bu nedenle Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurdum. 2019 seçimlerinde partimizi zafere taşımak için elimizden geleni yapacağız“ ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri