GELİRİ ŞEHİT YAKINLARINA BAĞIŞLANDI

Eğitim 17 Ocak 2017 09:49
Videoyu Aç GELİRİ ŞEHİT YAKINLARINA BAĞIŞLANDI
A
a

Düzce Doğa Okulları öğrencileri anlamlı bir projeye imza attı. Öğrencilerin hazırladığı “Şehitleri Anma ve Yakınlarına Yardım Programı”nda duygu dolu anlar yaşandı. Geliri şehit yakınlarına bağışlanan programda anne babalarını gururlandıran öğrenciler, misafirler tarafından ayakta alkışlandı.

Düzce Doğa Okulları Şehitleri Anma ve Şehit Yakınlarına Yardım Programı’nda yaşattıkları duygu dolu anlarla örnek alınacak bir davranış sergileyerek öğretmenleri ve velilerini gururlandırdı.

Şıralık’ta bulunan Düzce Doğa Okulları Kampüsü Egemen Konferans Salonu’nda gerçekleşen program, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci, Milli Eğitim Şube Müdürü Ekrem Yazar, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü İsmail Caran, Düzce ve Bolu Doğa Okulları Kurucusu Önder Tonyalı, Düzceli gazilerimiz, öğretmen, öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Anma programı geçmişten bugüne tüm şehitlerin huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Düzce Doğa Okulları Meclis Başkanı NefinSeyok yaptı. Seyok, “Bugün, bayrağımızı yeryüzünün her noktasına taşıyanların, üç kıtayı Türk yurdu haline getirenlerin, Türklük uğruna bedenlerini toprağa koydukları gündür.” diye konuştu.

Meclis Başkanı Seyok’un yaptığı konuşma sonrasında program, öğrencilerin hem kendilerinin yazmış olduğu hem de şairlerin kaleme aldığı şiir ve kompozisyonların okunmasıyla sürdü. Anma programı piyano resitaliyle devam ederkenİl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve iş adamlarıyla şehitler içinyapılan röportajlar izlendi. Drama gösterisi sergilendi.Müzik Öğretmeni Volkan Özenir yönetiminde çeşitli enstrümantaller eşliğindeöğrenciler türkü seslendirdi. Türkü dinletisi sonrasıöğrenciler tarafından Komando Marşı okundu.

Veliler Komando Marşı’nı coşkuyla okuyan öğrencileri ayakta alkışladı. Programı hazırlayan tüm öğrenciler kendilerinin hazırladığı Türk Bayrağı ile birlikte sahneye çıkmasıyla anma programı hep bir ağızdan ‘İzmir Marşı’nın coşkuyla seslendirilmesiyle sona erdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri