FİSKO KAVŞAĞI'NA ÇELİK KÖPRÜ!

Gündem 17 Ekim 2019 12:43
Videoyu Aç FİSKO KAVŞAĞI'NA ÇELİK KÖPRÜ!
A
a

Kaza riski gerekçesiyle geçtiğimiz ay karayolları kararı ile kısmen kapatılan Fiskobirlik Kavşağı konusunda gelen yoğun tepkiler yetkilileri bir masa etrafında toplanmaya itti. Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerinin tekrar açılması için imza kampanyası dahi başlattığı kavşak için ilgili kesimlerle bir toplantı düzenleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, gündemde çelik köprül

TEM Otoyol bağlantısı, Fevzi Çakmak Mahallesi, Eski Bolu Caddesi ve Kervan Kavşağı arasında ulaşımı sağlayan önemli bir güzergah olan Fiskobirlik Kavşağı'nın 5 Eylül 2019 tarihinde kapatılmasından bu yana tartışmalar bitmedi.Toplumun birçok kesimi bu kapatma kararını 'yanlış' olarak yorumlayarak, karayolları ve Düzce Belediyesi'ne eleştiri oklarını yöneltti. Özellikle Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri ile yol üzerinde kepenk açan esnaflar yaşadıkları mağduriyet yüzünden tekrar yolun açılması için her yolu denedi. Son çare olarak imza kampanyasına başvuruldu.
Bu artan tepkiler ise yetkilileri yeni bir çözüm için bir araya gelmeye zorladı. Bu doğrultuda Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, başkan yardımcıları, şehir plancısı uzmanları, şoförler odası başkanı ve Fevzi Çakmak Mahalle muhtarının da hazır bulunduğu bir toplantı yapıldı.Yapılan görüşmede kavşak için alternatif öneriler sunulurken, ön plana çelik köprülü kavşak sistemi çıktı.
Özlü: Kalıcı çözüm istiyoruz
Başkan Dr. Faruk Özlü, toplantıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, "Fiskobirlik Kavşağı'nın durumu ile ilgili çeşitli çözüm önerilerini değerlendirirken arkadaşlarımızla burada çelik köprülü kavşak sistemini konuştuk. Bu konuda uzman isimlerden farklı önerileri dinleyip kavşakta trafik akışının sorunsuz sağlanması konusunda kesin çözümü uygulamak istiyoruz, kalıcı olsun istiyoruz. Niyetimiz hem sürücüleri, vatandaşları memnun etmek hem bu mevkide yaşamı kolaylaştırmak. Bu sistem hem hızlı bir şekilde uygulanabilir hem de maliyet açısından bizi zorlamaz diye düşünüyoruz. Kısa sürede çözüm uygulamak açısından çeşitli projeler üzerinde istişare ediyoruz. Herkes için en iyi proje hangisiyse onu yapacağız inşallah." ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri