FIRINLARA SIKI DENETİM!

Gündem 16 Mayıs 2018 12:05
Videoyu Aç FIRINLARA SIKI DENETİM!
A
a

Ramazan ayının başlaması ile birlikte Düzce ve ilçelerinde gıda denetimleri sıklaştı. Zabıta ekipleri ilk olarak fırınları ve pazarları mercek altına aldı.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Düzce ve Yığılca belediyelerine bağlı zabıta ekipleri kent genelindeki fırınları denetledi. Düzce Belediyesi zabıta ekipleri, hijyen kurallarına uyup uyulmadığına ağırlık verdiği denetimlerde ayrıca gerekli belgelerin olup olmadığını da kontrol etti. Yapılan denetimler sırasında eksiklik tespit edilen fırın sahiplerine gerekli uyarılar yapılırken, çalışanlara bazı konularda bilgiler verildi. Denetimlerde genel olarak fırınlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması ve temizlik kurallarına uyulması dikkatlerden kaçmadı.

Ramazan sonuna kadar çalışmalar devam edecek”
Gün boyu Düzce’deki değişik noktalarda devam eden denetimlerle ilgili bilgiler veren Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman şunları kaydetti: “Biz, zabıta olarak halkın huzuru, esenliği, hizmeti için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ramazan öncesi yine yapıyorduk bu denetimleri ancak Ramazan’da biliyorsunuz kaçak, resmi olmayan pide üretenleri denetlemek, fırıncı esnafını korumak hem de halkımızın daha sağlıklı yerlerde üretilen pideleri, ekmekleri yemesini sağlamak için başladık ve ramazanın sonuna kadar bu ekip çalışmalara devam edecek. Ben vatandaşlarımızdan da şunu istiyorum. Bizi mutlaka her hangi bir yasa dışı ya da yasadışı işlerle alakalı bilgilendirsinler. Bilgi vermeleri bizim anında müdahale etmemizi sağlayacaktır.”

Yığılca Belediyesi’nden fırın ve terazi denetimi
Yığılca Belediyesi de rutin denetimlerine devam ediyor. Yaklaşan Ramazan ayı münasebetiyle denetimlerini sıklaştıran Yığılca Belediyesi, ilçede hizmet veren fırınları ve halk pazarını denetledi. Ramazan ayı münasebetiyle daha yoğun çalışan ekmek fırınlarında belge ve hijyen denetimi yapan belediye yetkilileri, gördükleri eksiklikleri işyeri sahiplerine bildirerek, kısa süre içerisinde giderilmesini aksi takdirde cezai işlem uygulanacağını bildirdi. Yine halk pazarında denetimlerini sürdüren Yığılca Belediyesi zabıta ekipleri terazi denetimi gerçekleştirdi.

Ekiplerimiz bu denetimleri sıklıkla yapacak”
Yürütülen denetimler hakkında Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit şu açıklamada bulundu: "Yaklaşan Ramazan ayı münasebetiyle, halkımızın huzur içerisinde gönül rahatlığıyla bir ramazan geçirmesi için, rutin denetimler yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu denetimler yarın halkımızın, vatandaşımızın bir sorun yaşamaması adına. Hiçbir esnafımızı zor duruma sokmak niyetinde değiliz. Ancak herkes üzerine düşen sorumluğumu yerine getirmekle de mükellef. Bu yüzden belediyemiz zabıta ekiplerince gerçekleştirdiğimiz denetimlerin son derece gerekli ve faydalı olacağı düşüncesindeyim. Halkımız gönül rahatlığı ile alış verişlerini gerçekleştirsin. Yığılca Belediyesi olarak ekiplerimiz bu denetimleri sıklıkla yapacak. Bu vesileden yola çıkarak tüm İslam aleminin Ramazan-ı Şerifi'ni tebrik eder, hayırlara vesile olmasını temenni ederim."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri