FİLİSTİN’E YAPILAN KATLİAMA KINAMA

Gündem 15 Mayıs 2018 13:49
Videoyu Aç FİLİSTİN’E YAPILAN  KATLİAMA KINAMA
A
a

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, ABD’nin Kudüs’te İsrail Büyükelçiliği açması kararı sonrası sokağa dökülen Filistin halkına yapılan katliama tepki gösterdi. ABD’nin savaş kışkırtıcılığı yaptığını belirten Sönmez, “ABD, Türkiye’yi İran’ın, Suriye’nin ve Irak’ın yanından koparmaya çalışmaktadır. Türkiye çok sağlam durmalıdır.” ifadesini kullandı ve ekledi: “Filistin halkına karşı yapılan bu insanlık dışı katliamı şiddetle kınıyoruz.”

ABD'nin Kudüs'te İsrail Büyükelçiliği açması kararı sonrası Filistin halkı sokağa döküldü. Gerçekleşen protestolarda İsrail askerleri katliam yaptı, 59 Filistinli yaşamını yitirdi, 2 bini aşkın Filistinli ise yaralandı.

Bu insanlık dışı katliamı şiddetle kınıyoruz”
Yaşanan olaylara Türkiye sessiz kalmadı. Devletin zirvesinden siyasi partilere, STK’lardan vatandaşlara kadar bir çok kesimden ABD ve İsrail’e büyük tepki gösterildi.Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez de yaptığı yazılı basın açıklaması ile “Vatan Partisi olarak, bütün yüreğimizle Filistin halkının yanındayız.” mesajı verdi.Sönmez, şu ifadelere yer verdi: “ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyarak savaş kışkırtıcılığı yapmaktadır. Hedefte başta Filistin olmak üzere Türkiye, İran, Suriye, Irak vardır. ABD ve İsrail Doğu Akdeniz’de de bize karşı askeri tertibatlar yaparak tehdit etmektedir. Türkiye’yi İran’ın, Suriye’nin ve Irak’ın yanından koparmaya çalışmaktadır. Türkiye çok sağlam durmalı, başta İran olmak üzere bölge ülkeleriyle işbirliği ve dayanışmayı kuvvetlendirmelidir. Bölgede ABD kaynaklı bir savaş tehlikesi vardır. Bunu önlemenin yolu bölge ülkeleriyle güvenilir ilişkiler geliştiren ve süreci doğru tespitlerle okuyan Vatan Partisi’nin iktidar olmasıdır. Savaşı Vatan Partisi önler. Filistin halkına karşı yapılan bu insanlık dışı katliamı şiddetle kınıyoruz.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri