ESKİ İTFAİYE ALANINA MİLLET PARKI

Gündem 16 Ağustos 2018 11:58
Videoyu Aç ESKİ İTFAİYE ALANINA MİLLET PARKI
A
a

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, beldede bulunan eski itfaiye alanına Millet Parkı yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı eski statların Millet Parkı’na dönüştürülmesi kapsamındaki çalışmalar Düzce’de sadece il merkeziyle sınırlı kalmıyor. Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, beldeye Millet Parkı yapacaklarını açıkladı.

Beyköy’e özel bir görüntü kazandırdık”
Açıklamalarına belediye olarak yürüttükleri çalışmalardan bahsederek başlayan Başkan Kılıç, “Biz 10 yıl önce başkan adayı olduğumuzda Beyköy’ün çehresini değiştireceğimize inancımız tamdı. Beyköy’deki altyapı sorunlarının tamamını çözmüş bulunmaktayız. Öncelikle içme suyu probleminin tamamını çözdük. 30 kilometrelik hattın tamamını yeniledik. Kanalizasyon sıkıntımız vardı ve o sorunu da çözdük. Elektrikle ilgili de elektrik kablolarını yeraltına almış bulunuyoruz. Doğalgazla ilgili de beldeye yüzde yüz doğalgaz döşedik. Yani altyapı sorununu çözerek üstyapı çalışmalarına başladık. Üstyapı olarak da yol sorunumuz vardı. Beldedeki 30 kilometrelik yol sorununun tamamına yaptık. Yolumuzun uzun ömürlü olması için çalışmalarımızı yaptık. En son yol çizgisini bitirdik, bisiklet yollarını yaptık, peyzajını tamamladık ve Beyköy’e özel bir görüntü kazandırdık. Kaldırımları dahi yaptık. Bugüne kadar kaldırım yoktu ama şu an her yerde kaldırım var.”

İhalesi bitti ve yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı”
İki projeyi de hayata geçireceklerini söyleyen Kılıç, şöyle konuştu: “Yatırımlarımız devam ediyor. Şu an elimizde iki tane yapılmayı bekleyen ihalemiz var. Bunlardan bir tanesi eski itfaiye alanı olarak bilinen yere Millet Parkı yapmaya başlayacağız. İhalesi bitti ve yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Bayram sonrası bu işe hızlı bir şekilde başlayıp çalışmalara başlamış olacaktır. İkinci bir ihalemizi de yaptık. Ara sokaklarda tamamlayamadığımız asfaltı yapılmamış alanlar var. 2 bin ton asfalt ihalesi yaptık ve bunu da bayram dönüşü tamamlayarak Beyköy’ün çehresini değiştirmiş olacağız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri