ERDOĞAN AÇIKLADI

Gündem 22 Mayıs 2018 11:42
Videoyu Aç  ERDOĞAN AÇIKLADI
A
a

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, liste dışı kalan mevcut vekiller konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, aday belirleme sürecinde, parlamentodaki prensiplerine dikkat etmeyenler ile devamda hassasiyet göstermeyenleri listelere koymadıklarını açıkladı.

2002 yılından bu yana yapılan genel seçimlerde Düzce'de vekillik koltuğunu rakiplerine kaptırmayan AK Parti'nin merakla beklenen adayları dün kamuoyuna duyuruldu. Mevcut milletvekillerinden sadece Ayşe Keşir tekrar listeye alındı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün muhtemel kabinede kendisine yeniden yer bulacağı dillendirilirken, 1 Kasım'da tekrarlanan 2015 genel seçimleri ile birlikte 3 kez aday gösterilip vekil seçilen Fevai Arslan liste dışı kaldı. Kurucu İl Başkanı ve eski vekil Fahri Çakır listenin sürprizi olurken, Numan Çabuk da yeni bir yüz olarak seçim yarışına dahil oldı.

"Parlamentoya devam ve prensipleri dikkate aldık"
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, listelere alınmayan 26. dönemden milletvekilleri hakkında konuştu. Milletvekili aday listesini oluştururken parlamentoya devam ve parlamento prensiplerini dikkate aldıklarının altını çizen Erdoğan, parti prensiplerine dikkat etmeyen, devamda hassasiyet göstermeyenlerin listelere konulmadığını açıkladı.

Bir ilk: Adaylardan yazılı taahhüt alındı
Ehliyet ve liyakatın önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, bu seçimlerde yaptıkları bir ilki de paylaştı ve adaylardan yazılı taahhüt aldıklarını söyledi. AK Parti milletvekillerinin seçim bölgelerinde olması konusuna önem verdiklerini ve bu noktada bir hassasiyet gösterdiklerini kaydeden Erdoğan, adaylardan haftanın 3 günü Ankara, diğer günler ise seçim bölgelerindeki ofislerinde olma konusunda yazılı taahhüt aldıklarını bildirdi. Erdoğan ayrıca vekil seçilenlerin çalışmalarını her hafta rapor edeceğini de aktardı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri