ERDOĞAN, TÜGVA İL BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI

Gündem 13 Haziran 2018 12:27
Videoyu Aç ERDOĞAN, TÜGVA İL BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI
A
a

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Düzce İl Temsilciliği binasının açılışını yapmak üzere Düzce’ye gelen TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada gençlere seslendi. 24 Haziran seçimlerine yönelik konuşan Erdoğan, “Görünen köy kılavuz istemez. Bu 16 yıl kimin hizmet ettiğini, kimin doğru söylediğini, kimin yalan söylediğini herhalde çok güzel gördünüz.” dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Düzce İl Temsilciliği’nin Atatürk Bulvarı üzerindeki binasının açılışı için önceki gün Düzce’ye geldi. Açılış törenine, Erdoğan’ın yanı sıra, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Önümüzdeki seçimleri, tercihleri çok iyi görmeniz lazım”
Açılışta özellikle gençlere yönelik bir konuşma yapan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, şunları kaydetti: "Gençler, önümüzdeki seçimleri, tercihleri çok iyi görmeniz lazım. Bugün 15 Temmuz gecesi kimler meydandaydı, kimler sokaktaydı, bu cesur milletin önünde durmak cesaretine, özgüvenine kimler sahipti, kimler değildi. Bunları çok iyi görmeniz lazım. O gece milletin yanında olamayanlar bugün ne yüzle gelip milletin dik duruşlu liderlerini karalama kampanyaları yürütmeye çalışıyorlar. O gece evlerde saklanıp televizyon izleyip milletinin yanına gelmeye tenezzül edemeyenler şimdi kalkıp kahramanlık türküsü söylemeye çalışıyorlar. Buna kim inanır? Bu millet, kimlerin kahraman olduğunu, kimlerin yönetmeye muktedir olduğunu, bu ülkeyi kimlerin daha ileri taşıyıp taşımayacağını çok iyi görüyor. Gençlerimizin bunu görmesi çok önemli.

AK Parti sürekli kendini yeniliyor ve gençleşiyor”
Çünkü gençler bakın okul zamanlarında biraz muhalif olmak biraz ahkam kesmek çok havalı olur ama çoluk çocuğa karışınca evinizi kurma gereği olunca, meslek sahibi olma zamanı gelince, kariyerinizi planlamaya başladığınız zaman işte o zaman kim yönetime muktedirse, kim bu ilkeyi yönetirse bunları çok iyi görmeniz lazım. Allah'ın izni ile şu anda Cumhurbaşkanımız ve 16 yıldır onun yanında beraber yürüdüğü ekibi devamlı tazelenerek, devamlı gençleşerek bu ülkeye daha çok hizmet etmek için mücadele ediyorlar. Milletvekili adaylarının yüzde 10'u 25 yaşın altında, yaklaşık 4'te 1'i hanımlardan oluşuyor. Demek ki Türkiye'de devamlı kendisini yenileyen, devamlı kan tazelemesi yapan yine cumhurbaşkanımızın partisi AK Parti ve onun ekibidir. Onun için değerli kardeşlerim görünen köy kılavuz istemez. Bu 16 yıl kimin hizmet ettiğini, kimin doğru söylediğini, kimin yalan söylediğini herhalde çok güzel gördünüz. Ama ben özellikle gençlerimizin yaşayacağı gelecek için Türkiye'nin damgasını vuracağı 21. yüzyıl için önümüzdeki 12 günün çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sonrası için de ufuklar çok aydınlık.

Biz Türkiye'yi çok daha ileri taşımanın yollarına bakacağız”
Şu anda ekonomimiz üzerinde oynanan oyunlar, seçimler sonrasında oynanamayacak. “Dar bir sürede acaba ne kadar kaybı göze alarak Türkiye'ye zarar veririz.” diyenler, seçimden sonra artık 5 yıl bu işe tahammül edemeyecekler ve gelip Türkiye'den para kazanmanın yollarına bakacaklar. Onun için 24 Haziran'dan sonra Türkiye 21. yüzyılın lider ülkesinin olmasının adımlarını atacaktır. Bugün İlhan Aliyev Türkiye'nin lider bir ülke olduğunu söyledi ama yetmez biz Türkiye'yi çok daha ileri taşımanın yollarına bakacağız."Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi.

İftara katıldı
Erdoğan ve beraberindekiler, açılış töreninin ardından Kalıcı Konutlar Bağlantı Yolu üzerindeki bir yemek salonunda düzenlenen iftar törenine katıldı. Erdoğan iftarın ardından TÜGVA üyesi gençler ile bir söyleşi yaparak onların sorularını yanıtladı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri