ENGELLİLER HAFTASI EĞLENCE DOLU GEÇİYOR

Gündem 13 Mayıs 2022 17:32
Videoyu Aç ENGELLİLER HAFTASI EĞLENCE DOLU GEÇİYOR
A
a

Düzceli hayırsever Hacı Hidayet Türkseven’in özel bireylerin eğitimi için şehre kazandırdığı kendi adını taşıyan özel eğitim uygulama okulunda Engelliler Haftası dolu dolu geçiyor. Bölgede eşi benzeri olmayan ve örnek uygulamalarla adından söz ettiren Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda Engelliler Haftası dolayısıyla müzik aleti çalıp şarkılar söyleyen özel gereksinimli öğrenciler, geleneksel oyunlarla eğlenceli vakit geçirdi.

Düzce’nin köklü sülalelerinden Türkseven Ailesi’nin büyüğü olan ve yaptığı hayırlarla Düzceliler’in gönlünde taht kuran Hacı Hidayet Türkseven’in bağışlarıyla inşa edilen Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu, hafta kapsamında özel gereksinimli öğrencilere ve velilere yönelik etkinlik düzenledi.
Etkinlikte geleneksel oyunlar oynayıp birbirleriyle yarışan öğrenciler, müzik aletleri çalarak şarkılar söyledi.
Okul Müdürü Talha Aydoğan, yaptığı açıklamada, çocukların heyecanlı ve mutlu olduğunu dile getirdi.
Engelli bireylerin farkına varıldığı bir haftada olduklarını vurgulayan Aydoğan, "Bu hafta çok fazla etkinliğimiz vardı. Dün piknik yaptık, salı günü de yürüyüşümüz vardı. Bugünü çocuklarımıza ayırdık. En önemli amacımız, öğrencilerimizi mutlu etmek." dedi.
Aydoğan, öğrencilerin bu tarz etkinliklerle özgüven kazandığını belirterek "Velilerinin kendilerini izleyeceklerini bilmeleri çok büyük kazanımlar sağlıyor, onlara çok büyük özgüven veriyor. Bu özgüven sayesinde okulda daha iyi eğitim verebiliyoruz. Gerçekten çocukların bu önemli günlerde mutlu olması, bizim için çok önemli." ifadelerini kullandı. (Öncü Haber/AA)

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri