ENGELLİ ÖĞRENCİLERE BAĞIŞ UZLAŞTIRDI

Gündem 7 Kasım 2018 16:15
Videoyu Aç ENGELLİ ÖĞRENCİLERE BAĞIŞ UZLAŞTIRDI
A
a

Düzce'de bir kadın, telefonuna mesaj atarak kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu şüpheliyle, engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okula bağış yapması şartıyla uzlaşmaya vardı.

 

Alınan bilgiye göre, Ş.A.'ya telefondan tanışma amaçlı mesaj gönderdiği iddiasıyla F.K. hakkında "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Dosya, cumhuriyet savcısının önerisi ve tarafların kabul etmesi üzerine, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu'na gönderildi. Uzlaştırmacı Yusuf Ziya Çakmak tarafından yapılan görüşmede şikayetçi Ş.A., şüpheli F.K.'nin, engelli öğrencilerin eğitim gördüğü okula bin lira bağışta bulunmasını istedi. Öneriyi kabul eden şüpheli, Düzce Özel Eğitim Anaokulu'na da eğitim gören engelli öğrencilerin oyuncak ve diğer giderlerinin karşılanması için bin lira bağışta bulundu.

 

"Çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidermiş olduk"

Uzlaştırmacı Yusuf Ziya Çakmak, yaptığı açıklamada, uzlaşma sonunda engelli öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılandığını belirtti.

 

Çakmak, dosyanın tarafların anlaşması ve gönüllülük esasıyla kamuya yarar sağlanarak kapandığını dile getirerek, "Savcılığımızın önerisi sonrası taraflara ulaşarak yargılamada 'uzlaşma' kolaylığının da var olduğu anlatıldı. Taraflarla görüşme sonucunda mağdurun, engelli bireylerin eğitim aldığı okula yardım talebi vardı. Biz de ilimizde eğitim veren Düzce Özel Eğitim Anaokulu'na ulaşarak, bağışın yapılmasına vesile olduk. Yargılama sonunda minik engellilerin bulunduğu okuldaki çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidermiş olduk." dedi. (AA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri