EN İYİSİ OLACAĞIZ!

İlçe Haber 16 Kasım 2016 12:36
Videoyu Aç EN İYİSİ OLACAĞIZ!
A
a

Kış aylarına girilen şu günlerde ekiplerin eksik kalan çalışmaları tamamlamak için sahada olduğu Akçakoca'nın Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'den iddialı açıklama... Kentte özellikle yaz aylarında yaşanan su kesintileri yüzünden başı çok ağrıyan Başkan Yemenici, ilçede devam eden projeler tamamlandığında Akçakoca'nın en iyi altyapıya sahip kentlerden biri olacağını vurguladı.

Hedef: Su sıkıntısını kökten çözmek
Kış aylarının oluşturduğu olumsuz hava koşulları, Akçakoca'da belediyeyi durdurmadı. İlçenin dört bir köşesinde projeler ve altyapı çalışmaları son hızla devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Akçakoca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı su, altyapı ve kanalizasyon ekipleri içme suyu şebeke hattı yenileme çalışmalarını sürdürüyor. İlçede özellikle yaz aylarında en büyük sorun olarak baş gösteren su sıkıntısının yaşanmaması ve bölgenin rahat bir nefes alabilmesi için içme suyu alt yapısı tamamen yenileniyor.

"Akçakoca en iyi altyapıya sahip kentlerden biri olacak"
Hat yenileme çalışmalarıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, vatandaşlara daha sağlıklı ve daha kaliteli içme suyu ulaştırmak için bu çalışmaları gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yemenici açıklamasını şöyle sürdürdü: "Akçakoca’nın içme suyu ve altyapı sorunlarını tamamen ortadan kaldıracak olan Sarıyayla Barajı, Yeni İçme Suyu Tesisi ve yenilenen su şebeke hattının 2017 yılında rahatlıkla hizmet verebilecek hale gelmesiyle,  Akçakoca en iyi altyapıya sahip kentlerden biri olacaktır. Bir yandan dönemimizde başlayan mega projelerimizi tamamlamayı planladığımız çalışmalar yağmur, çamur demeden durmaksızın sürerken, bir yandan da vatandaşlarımıza daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu ulaştırmak amacıyla eskiyen isale ve terfi hatlarını yenilemeye devam ediyoruz. Yenileme işlemlerini belediye teknik personelimiz koordineli bir şekilde gecesini gündüzüne katarak aralıksız yürütüyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri