EN AĞIR MÜEYYİDE UYGULANSIN!

Gündem 19 Ocak 2018 13:06
Videoyu Aç EN AĞIR MÜEYYİDE UYGULANSIN!
A
a

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bahçesinde yaşanan kanlı olaya ilişkin Sağlık-Sen Düzce Şubesi’nden kınama geldi. Olayın failleri hakkında en ağır cezanın uygulanmasını isteyen Şube Başkanı Ayhan Büyükbingöl, yasal güvence ve tedbirlerin de alınmasını istedi.

Sağlık-Sen Düzce Şubesi Başkanı Ayhan Büyükbingöl, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde toplam 6 kişinin yaralanması ile sonuçlanan olaya ilişkin kınama mesajı yayımladı.

En ağır müeyyidenin uygulanmasını bekliyoruz”

Tek görevi insan sağlığı ile ilgili konularda fedakarca çalışmak olan sağlık çalışanlarına fiziki şiddetin her geçen gün arttığını belirten Büyükbingöl, “Dün (18 Ocak) Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Acil Servisi’nde çalışan bir hemşire arkadaşımıza hasta yakını tarafından fiziki saldırı yapılmış ve darp edilmiştir. Bugün (dün) sabah saatlerinde Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin camlarının kurşun yağmuruna tutulması kabul edilecek bir davranış değildir. Her iki saldırıyı ve saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyor, failler hakkında mevcut yasalar çerçevesinde en ağır müeyyidenin uygulanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığı bürokratları somut bir adım atmamışlardır”

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin alınacak yasal güvence ve fiziki tedbirlerle önlenebileceğini ifade eden Büyükbingöl, şunları kaydetti: “Daha önce Sağlık Bakanlığımız yaşanan şiddet olaylarından sonra yaptığı açıklamada, 'Sağlık çalışanlarına kalkan el Sağlık Bakanı'na kalkmıştır' ibaresini kullanmış ve sağlık çalışanlarının yalnız olmadığını belirtmiştir. Fakat konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı bürokratları somut bir adım atmamışlardır. Sağlık Bakanlığımızın bir an önce sağlıkta şiddet konusunda caydırıcı tedbirler almasını bekliyoruz. Sağlık çalışanlarımızda bu toplumun bir ferdi olduğunu bilmeli ve toplum olarak sağlıkta şiddete karşı olmalıyız. Şiddet uygulayanları kınamalıyız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri