ELLERİMİZDEN ÖLÜME KAYIYOR

Siyaset 3 Temmuz 2017 16:50
Videoyu Aç  ELLERİMİZDEN ÖLÜME KAYIYOR
A
a

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, uyuşturucuya karşı tüm Düzceliler’i topyekun mücadeleye davet etti. Bu sorumluluğu Düzce Valiliği’nin alması gerektiğini savunan Sönmez, “Daire müdürleriyle göstermelik toplantıların yerine, uyuşturucuya karşı bir seferberlik başlatmalı. Alınacak tedbirler belirlenerek Düzce halkına açıklanarak mücadeleye katkısı sağlanmalı” dedi.

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, Düzce’nin kanayan yarası haline gelen uyuşturucuya karşı tüm Düzceliler’i mücadele etmeye davet etti.

Çocuklarımız telef oluyor”

Düzce’de pek çok gencin uyuşturucu madde kullanmanın bedelini canıyla ödediğini söyleyen Sönmez, duruma şu sözlerle dikkat çekti: “Düzce'de kime sorsan uyuşturucu kullanımının arttığına dikkat çekiyor. ‘Düzce'de rakamsal olarak ne durumdayız?’ bilmiyoruz. Yalnız hepimizin gördüğü sokakta düşenler, sızanlar, ölü olarak bulunanlar, intihar edenler... Pırıl pırıl gençlerimiz ellerimizden ölüme kayıp gidiyor. Kendine hayat kuracak, vatanına, milletine hizmet edecek çocuklarımız telef oluyor. Teröre verdiğimiz şehitlerden fazla gencimiz bu zehrin pençesinde kayboluyor.”

Bu konuda tüm halk seferber edilmeli”

Uyuşturucu ile mücadelede Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nın başarılı operasyonlara imza attığını vurgulayan Sönmez, bunun yeterli olmayacağını belirterek ‘Topyekun mücadele gerekiyor.’ dedi.

Sönmez, “Uyuşturucu kullanan gencimiz kurtulmak için nereye başvuracak. Çocuğu veya yakını bu illete bulaşmış anne-baba ne yapacak? Bu konuda tüm halk seferber edilmeli. Mahalle ve köy muhtarları, azalar, partiler, kitle örgütleri, odalar, güvenlik güçleri, bu alanda yetkin ve uzman kişiler bir araya gelerek tedbir ve çözüm yolları ele alınarak harekete geçilmeli.” diye konuştu.

Türkiye'ye örnek il haline getirelim”

Son olarak Düzce Valiliği’nin sorumluluğu üzerine alması gerektiğini savunan Sönmez şöyle konuştu: “Bu valiliğin sorumluluğunda yürüyecek bir iştir. Bu daire müdürleriyle göstermelik toplantılar yapıp bunu basına servis ederek olacak bir iş değildir. Valilik, uyuşturucuya karşı bir seferberlik başlatmalı. Uzmanlardan, partilere kadar tüm kuruluşlar burada birlikte güç birliği yapmalıyız. Alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalar belirlenmeli. Bu program Düzce halkına açıklanmalı ve herkesin bu mücadeleye katılması sağlanmalı. Düzce'yi uyuşturucuya karşı verilen mücadelede Türkiye'ye örnek il haline getirelim. Biz Vatan Partisi olarak üzerimize düşenin fazlasını almaya, yapmaya hazırız.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri