DÜZCELİ'LER KİTAP FUARI’NI SEVDİ

Gündem 11 Haziran 2019 16:21
Videoyu Aç DÜZCELİ'LER KİTAP FUARI’NI SEVDİ
A
a

Düzce’de bir ilk olma özelliği taşıyan Düzce Kitap Fuarı, yoğun ilgiyle devam ediyor. Fuar alanında vatandaşın görüşlerini alan Öncü Haber, yüzlerce kitabın bir arada bulunduğu stantları ziyaret eden kitapseverlere mikrofon uzattı.

Eğitimde öncü duruşu ve yenilikçi anlayışı ile tanınan Safir Koleji’nin Düzce Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği “1. Düzce Kitap Fuarı” 3. gününde de ilgi görmeye devam ediyor. Yüzlerce kitap ve onlarca yayın evini bir arada bulunduran fuara gelen kitapseverler, stantlar arasında kuyruklar oluşturdu. Dev organizasyonu ziyaret eden Düzceliler, düşüncelerini ve değerlendirmelerini ise Öncü Haber ile paylaştı.
 “İnsanlara katkı sağlayacak”
Birçok kitabı bir arada görmüş olmanın mutluluğunu yaşayan Oğuzhan Kuş, fuarın Düzce’ye katkısını şu şekilde dile getirdi: “İyi, güzel bir fuar. Bir sürü kitap bir arada. Bu fuar insanların okuma becerisini geliştirip, insanlara katkı sağlayacak.”
 “Kitap çok yönlü bir şeydir”
Fuarın Düzce’ye katacaklarını değerlendiren Behlül Çakmak ise şu ifadeleri kullandı:“Bir çok kitapta farklı başlıklar altında önemli yazarların kendi evrenlerini anlattığı kitaplar burada. Genellikle macera kitapları daha çok ilgimi çekiyor. Ama arada siyaset de okurum. Okuma alışkanlığı ve pek çok anlamda katkı sağlayacaktır. Kitap çok yönlü bir şeydir, herkese hitap eder. Okumayanlar belki kendilerine hitap eden kitaplar bulacaktır. Onlar da okumaya başlar.
 “İlimizde olduğu için biz çok memnunuz”
Düzce’ye böyle bir fuarın kazandırılmasından duyduğu mutluluğa vurgu yapan Turgut Atabey ise şunları söyledi: “Düzce için çok büyük bir şey. Önemli bir ilerleme. Kitap okurlar olarak böyle bir şeyi bekliyorduk. Umarız ilerleyen dönemlerde ilerleme kaydedilir. Kitap, kültür katacak. İnsanlar kitap okumaya yönelecek. Daha önce İzmit’te yapılmıştı. Düzce’de yoktu. İlimizde olduğu için biz çok memnunuz. Düzce için büyük bir katılım. Bu kadar okuyan varsa Düzce halkı için çok güzel bir şey.”
 “Eğitim çok önemlidir, o da okumakla başlar”
41 yıllık öğretmen olduğunu ifade eden Osman Yılmaz, şunları kaydetti: “Biz öğrencilerimize devamlı suretle okumalarını tavsiye ederiz. İnsanların yaşamı okumaktan geçer. Kültürlü bir toplum için eğitim çok önemlidir. Bu da okumakla başlar. Türk Toplumu, özellikle son okumaktan uzaklaştı. Bunun için bu gibi fuarlar eğitimimize büyük katkı sağlayacaktır. Sadece Düzce için değil, keşke Türkiye genelinde böyle fuarlar açılsa, insanların eğitimine büyük katkı sağlanır. Ben tüm Düzcelileri bu fuara davet ediyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri