DÜZCELİ BUNU HAK EDİYOR MU?”

Gündem 10 Ekim 2018 17:32
Videoyu Aç DÜZCELİ BUNU HAK EDİYOR MU?”
A
a

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, TEM bağlantı yolu çalışmaları nedeniyle yaşanan trafik sorununa yerinde tepki gösterdi. Mertol, “Daha çok kısa bir zaman olmasına rağmen sabah ve akşam trafikleri burada resmen felç oldu. Buradan Düzce Belediyesi’ne ve belediye başkanımıza sesleniyorum; sayın başkanım, bu ucube projeye içiniz siniyor mu? Düzceli bunu hak ediyor mu?” dedi.

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, dün Haydar Gördebil Bulvarı ile Kalıcı Konutlar Bağlantı Yolu’nun kesiştiği kavşakta bir basın açıklaması yaptı. Mertol’un gündeminse ise 29 Ekim’de açılması planlanan otobana bağlantı sağlayacak olan yoldaki çalışmaların 1 haftadır sürmesi nedeniyle yaşanan trafik çilesi ile ülke ekonomisinin girdiği darboğaz vardı.

Yanlış ve kötü bir mimari”
Konuşmasına Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni mimari açıdan eleştirerek başlayan Mertol şunları kaydetti: “Düzce terminal binasının yanlış ve kötü bir mimariyle buraya yapılması, akabinde şehir dışından gelen otobüslerin terminale girememesi sıkıntı oluşturdu, Düzce trafiğini felç etti. Ayrıca OSB’ye gidecek TIR’ların Düzce merkezinden geçmesi neticesinde Düzce’ye bir külfet, yıllardır bir sıkıntı yaşatıldı. Devletimize ciddi şekilde ekonomik külfet getirtilerek, bağlantı çalışmaları devam ediyor.”

Cumhuriyet Mahallesi’ni Düzce’den uzaklaştırdık”
Mertol şöyle devam etti: “Şuan biz terminalden Kalıcı Konutları birbirine bağlayacak olan Fevzi Çakmak, Azmimilli Mahallesi’ni ortadan ikiye yaran tam orta noktadayız. Eskiden Cumhuriyet Mahallesi’ni Düzce şehir merkezine bağlayamadığımızdan dolayı, Cumhuriyet Mahallesi’ni Düzce’den uzaklaştırdık. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki komşular birbirinden koptu, aynı durumu burada yaşıyoruz. Şuan burada viyadük çalışması yok, köprü çalışması maalesef ki yok. Terminalden gelen araçlar, Beyköy’den gelen araçlar küçücük bir yoncanın etrafında dönecekler, çarşıya gitmeye Kalıcı Konutlar’a gitmeye veya E5’e gitmeye çalışacak.

Sayın başkanım, bu ucube projeye içiniz siniyor mu?”
Bölgedeki trafik sıkıntısına değinen Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, “Daha çok kısa bir zaman olmasına rağmen sabah ve akşam trafikleri burada resmen felç oldu. Buradan Düzce Belediyesi’ne ve belediye başkanımıza sesleniyorum; sayın başkanım, bu ucube projeye içiniz siniyor mu? Düzceli bunu hak ediyor mu? Ve bakıldığında görüyoruz ki, bu durumu çözecek olan bizleriz, Milli Görüşçüler, Saadet Partililer. Demek ki bu projeyi de çözecek olan, bu sıkıntıyı da rahatlatacak olan, ilk seçimlerde belediyeyi kazanacak olan Saadet Partisi’ne kalıyor. Allah’ın izniyle geldiğimizde çözeriz. Ama bu süreçte çok büyük sıkıntılar yaşanacak ama keşke demenin maalesef ki birçok konuda faydası olmadığı gibi burada da faydası olmayacak.”

Cumhurbaşkanına seslendi: “Bu ne perhiz, ne lahana turşusu diyoruz”
Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde belirlenecek adaylara ilişkin söylediği sözünü hatırlatan Mertol, “Sayın Cumhurbaşkanımız yerel seçimlerle ilgili teşkilatlara şöyle çağrıda bulundu, şöyle söyledi: ‘Buradan sesleniyorum halk tarafından sevilmeyen insanlara benim masama belediye başkanı adayı olarak getirmeyin.’ dedi. Biz de Saadet Partisi olarak doğal bir soru soruyoruz. Belediye başkanlarını getirmeyin diyorsunuz, Sayın Cumhurbaşkanım, siz damadınızı hükümetin içerisinde en yetkili makam olan maliyenin başına getiriyorsunuz. Her geçen gün de farklı kurumları ona bağlamaya devam ediyorsunuz. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu diyoruz.” dedi.

Ekonomi duvara çarptı”
Son olarak ülke ekonomisine ilişkin de bir değerlendirmede bulunan Mertol şunları kaydetti:“Değerli Düzceli hemşehrilerim, biliyorsunuz ekonomi duvara çarptı. Sıkıntı had safhada. Bugün itibariyle, Maliye Bakanlığı önümüzdeki dönem için enflasyonu düşürmek amaçlı bir program açıkladı. Programa bakıyorsunuz, zam gelen ürünlere yüzde 10 indirim yapılacakmış. Bu durumda da enflasyon aşağı çekilecekmiş. Bunların hepsi boş laf. İsrafı, yolsuzluğu, adam kayırmayı önleyemediğiniz müddetçe Türkiye’nin ekonomisini düzeltmeniz mümkün değil.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri