DÜZCE’Yİ BAŞARIYLA TEMSİL ETTİLER

Gündem 11 Ekim 2018 16:57
Videoyu Aç DÜZCE’Yİ BAŞARIYLA TEMSİL ETTİLER
A
a

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ekim ayı içerisinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarılı olan öğrencilerle ilgili yazılı bir bilgilendirme yaptı. Öğrencilerin katıldığı yarışmalar ve aldığı derecelerin yer aldığı açıklamada, Düzce’yi başarıyla temsil eden öğrenciler tebrik edildi.

Açıklamada, Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hamza Öztaş, Şehit Sabri Altınbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Onur Karadeniz, Düzce Bilim Sanat Merkezi öğrencileri Aziz Esar Tuna, Kaan Ayyıldız ve Şevval Taş ile Akçakoca Bahaettin Güçlü Ortaokulu öğrencisi Yusuf Ziya Şafak’ın ulusal ve uluslararası yarışmalarda çeşitli dereceler elde ederek, Düzce’yi başarılı bir şekilde temsil ettiği aktarıldı.

Öğrencilerin katıldığı yarışmalar ve aldığı derecelere ilişkin ise şu bilgiler verildi:

Bireyselde 1.’lük, grupta 3.’lük
“Şehit Sabri ‘Altınbaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak Dalı  öğrencimiz Onur Karadeniz Ukrayna Kiev´de 4-6 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen 5th BESTCookFEST-2018´e Türkiye Aşçılar Federasyonu Genç Mili Takım ile katılarak bireysel olarak balık tabağında 1. oldu. Ayrıca grup olarak da üçüncülük elde ettiler.

Hafızlık Yarışması’nda Türkiye 3.’sü oldu
Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencimiz Hamza Öztaş Diyanet İşleri Başkanlığınca 9 Ekim 2018 tarihinde Diyarbakır´ın Sur İlçesindeki tarihi Ulu Cami´de gerçekleştirilen Hafızlık Yarışması’nda Türkiye 3.´sü olmuştur.

51 projeden 3’ü Düzce’den
18 - 20 Ekim 2018 tarihlerinde Şanlıurfa'da TÜBİTAK , TED Koleji ve Şanlıurfa  Valiliği´nce ortaklaşa düzenlenecek olan uluslararası STEAM proje yarışmalarına ilimizden Düzce Bilim Sanat Merkezi ile Akçakoca Bahaettin Güçlü Ortaokulu yaptıkları başvurular sonucu proje yarışması finaline katılmaya hak kazandılar.Yarışmaya toplam 41 ilden 919 başvuru yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda 18 farklı ilden 51 proje finale kaldı. Finale kalan 51 proje içerisinde 3 proje Düzce Bilim ve Sanat Merkezi Fizik öğretmeni Adem Akkuş, 1 proje ise Akçakoca Bahaettin Güçlü Ortaokulu Matematik öğretmeni Yalçın İbiş'in danışmanlığında gerçekleşmiştir.

Projeleri ile finale kalmaya hak kazananlar…
Düzce Bilim Sanat Merkezi öğrencilerimizin finale kalan projeleri; Aziz Esar Tuna, "Sinyalizasyon Donanımlı Akıllı Bisiklet Kaskı", Kaan Ayyıldız "Elektriksel İletkenlik Farkı İncelenerek Deterjanlı Su ve Çeşme Suyunun Ayrışmasını Sağlayan Sistem Tasarımı", Şevval Taş, "Hazır Tüketilen Sulardaki Bakteriyi Tespit Eden Pompa"  adlı projeleri ile finale kalmıştır.Düzce Bahaettin Güçlü Ortaokulu öğrencimiz Yusuf Ziya Şafak ise "Manyetik Alandan Etkilenen Bitki Üretmek" projesi ile finale katılmaya hak kazanmıştır.Yarışmalarda elde ettikleri dereceler ile ilimizi başarılı bir şekilde temsil eden öğrencilerimizi, idareci ve öğretmenlerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri