DÜZCE'YE SERUM GİBİ GELDİ!

Gündem 12 Kasım 2018 17:12
Videoyu Aç DÜZCE'YE SERUM GİBİ GELDİ!
A
a

Düzce, yıllardır beklediği hizmete nihayet kavuştu. Düzce TEM Bağlantı Yolu dün itibariyle hizmete açıldı. Uzun süredir şehre kazandırılması beklenen yolun ulaşıma açıldığı ilk günün sabahında Düzce protokolü de yerinde incelemelerde bulundu. Vali Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Gişeleri önünde yaptığı açıklamada, "Orada Düzce Gişeleri diyor. Bizim yaklaşık 1 buçuk yıldır hasretle beklediğimiz çalışma sonuca ulaşmış oldu." dedi.

 

 

Şehir merkezinden TEM bağlantısı olmayan sayılı illerden olan Düzce, sonunda bu hizmete kavuştu. Düzce merkezden TEM bağlantısı olmadığı için yıllardır ya Kaynaşlı ya da Gölyaka gişelerini kullanmak zorunda kalan sürücüler dün adeta tarihi bir gün yaşadı. Özlemi duyulan Düzce TEM Bağlantı Yolu'nda yaklaşık 2 yıldır süren yoğun çalışmalar tamamlanarak, gece saat 00:00'da ulaşıma açıldı. Karayolları ve Düzce Belediyesi'nin kavşak ve bağlantı yollarında koordineli şekilde yürüttüğü çalışmalar kapsamında haftalardır yaşanan yol çilesi de sona ermiş oldu.

 

Bu önemli gün dolayısıyla Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Düzce OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, Düzce OSB Müdürü Aylin Özdemir, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve yönetim kurulu üyeleri de yolda incelemelerde bulundu. Fiskobirlik Kavşağı'ndan incelemelere başlayan heyetin ilk durağı otoban köprüsü oldu. Burada yoldan geçen ilk araçları selamlayan Düzce protokolü hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

 

"Hasretle beklediğimiz yolda sonuca ulaşmış olduk"

İnceleme gezisi kapsamında Düzce Gişeleri'nin önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce için büyük bir ihtiyaç olan TEM Bağlantı Yolu için şunları kaydetti:

 

"Bulunduğumuz yerden geriye doğru baktığımız zaman yeni bir yazı görüyoruz. Orada Düzce Gişeleri diyor. Bizim yaklaşık 1 buçuk yıldır hasretle beklediğimiz, çalışmalarını takip ettiğimiz konuda artık sonuca ulaşmış olduk. Bağlantı yolumuz dün gece saat 00.00 itibariyle hizmete açılmış oldu. Vatandaşlarımızın kullanımına başlamış oldu. Ufak tefek eksikleri olabilir. Onları da önümüzdeki 3-5 gün içerisinde gidereceğiz. Levha ve ışıklandırma eksikleri var bunlar mühim değil. Banlar yapılır. Hayırlı uğurlu olsun."

 

OSB'ler de rahatladı

Düzce'deki sanayicilerin dört gözle tamamlanmasını beklediği Düzce TEM Bağlantı Yolu ile OSB'lerde de bir rahatlama yaşandığına dikkat çeken Vali Dağlı, "Artık 2 Organize Sanayi Bölgemizin yolu da çok rahata kavuşmuş oldu. Burada OSB’lerimize gelen TIR’ımız kamyonumuz şehir içinden dolaşmadan çok rahat bir şekilde buradan inmek suretiyle sanayi tesislerine rahatça gidebilecek. Bu da güzel bir kazanım oldu. Düzce’mizin girişi zaten bu bağlantı yolundan terminale otobüslerimiz çok rahat bir şekilde girmiş olacaklar. Hayırlı uğurlu olsun inşallah." dedi.

 

Gölyaka Gişeleri yılbaşından sonra açılacak

Yine yürütülen çalışmalar nedeniyle aylardır kapalı olan TEM Gölyaka Gişeleri ile ilgili de soruları yanıtlayan Vali Dağlı, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki süreçte de Gölyaka Sapağı’mızdaki yolumuzu da bitirmek suretiyle 3 tane yolumuz inşallah çok rantabl bir şekilde hizmete açılmış olacak. Gölyaka da inşallah yılbaşından sonra açılacak."

 

Düzce protokolü, açıklamaların ardından 12 Kasım Düzce Depremi'nin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programına katılmak üzere Kaynaşlı'ya hareket etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri