DÜZCE’YE GELEN DOKTORLAR NEDEN KALICI OLMUYOR?

Gündem 6 Kasım 2019 16:44
Videoyu Aç DÜZCE’YE GELEN DOKTORLAR NEDEN KALICI OLMUYOR?
A
a

İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, teşkilat ve meclis üyeleri ile basın mensupları katıldı. Burada bir basın açıklaması yapan İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’de sağlık alanında yaşanan sıkıntıları sorduğu sorular üzerinden ird

İYİ Parti Düzce İl Teşkilatı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Düzce Belediyesi Erguvan Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, belediye meclisi ve teşkilat üyeleri katıldı. Kahvaltının ardından basın açıklaması yapan Başkan Er, Düzce’deki sağlık sorunlarını 28 soru halinde dile getirerek, soruların konunun muhatapları tarafından cevaplanmasını istedi.
Sağlık hizmetlerinde 2000’li yılların başında yaşanan ilerlemelerin yerini ciddi ve yapısal sorunlara bıraktığını belirten Başkan Er, sağlık alanında devrim söylemlerinden bugünlere gelindiğini ifade etti.
İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in yaptığı basın açıklamasında yetkililere yönelttiği bazı sorular şöyle:
“Düzce’ye doktor neden gelmemekte veya gelen doktorlar neden kalıcı olmamaktadır ?
Üniversite ve devlet hastanelerinde personel sıkıntısı ve teknik sebeplerle kapanan veya kapanmasına ramak kalan bölümleriniz var mıdır ?
Sağlık İl Müdürünün, örneğin üniversite hastanesini denetleme yetkisi var mıdır? 2019 yılında kaç kere denetimde bulunmuştur ?
Üniversite hastanesinde acil kısmında doktorun olmadığı ve üniversite öğrencilerinin tüm iyi niyetleri ile sorunlara çare bulmaya çalıştığı herhangi bir dönem veya gün olmuş mudur ?
Hastanelerimizde uygulanan puantaj sistemi nedir ve personelin “bir kısmına” yüksek gelir yaratan diğer kısımlarında ise ciddi mağduriyetler oluşturan bu döner sermaye ve puantaj sistemi adil olarak çalışmakta mıdır?”
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri