DÜZCE TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Gündem 6 Kasım 2018 17:35
Videoyu Aç DÜZCE TRAFİĞİ RAHATLAYACAK
A
a

Şehir merkezinde devam eden yol çalışmalarını yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, 29 Ekim’de açılışı planlanan Düzce otoban bağlantı yolunda havaların yağışlı gitmesi nedeniyle gecikme yaşandığını belirterek, “Müteahhide ek süre verdik. Yolun açılışını 12 Kasım olarak planlıyoruz.” dedi. Ayrıca açılacak olan çevre yolları ile trafiğin rahatlayacağını vurguladı.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şehir merkezinde belediye eliyle yapımı devam eden yol ve köprü çalışmalarını basın mensupları ile birlikte yerinde inceledi.

Yeni çevre yolu çalışmalarını yerinde inceledi

Saha gezisi öncesinde eski film platosu alanında basın mensupları ile kahvaltı yapan Başkan Ay, buradaki kısa sohbetin ardından Olimpiyat Kavşağı’ndan başlayarak Çay ve Ağa mahalleleri boyunca devam edecek olan yeni çevre yolu çalışmalarının son durumunu yerinde gördü. Burada yetkililerden bilgiler alan Başkan Ay, asfaltlamaya hazır hale getirilen yol hizmete açıldığında, Düzce’nin ulaşım ağında önemli bir işlev göreceği üzerinde durdu.

Azmimilli Mahallesi’ne ‘yaya geçidi’ çözümü

Ardından rotasını TEM Otoyolu Beyköy Bağlantı Yolu çalışmalarına çeviren Başkan Ay, bu bölgede yaşayan vatandaşların sorguladığı, “Bariyer yerleştirildiğinde yolun karşısındaki camiye nasıl gideceğiz?” sorusuna yanıt verdi. Azmimilli Mahallesi’nden geçen yolun bariyerle kapatılacak olması nedeniyle yolun karşısında kalan camiye ulaşma konusunda sıkıntı yaşayacak vatandaşları düşünerek bir karar aldıklarını açıklayan Başkan Dursun Ay, “Yolun bir bölümüne yaya geçidi yapacağız. Vatandaşlarımız bu sayede yolun karşısına geçerek camiye ulaşabilecek.” dedi.

Yapılan çalışmaları inceledikten sonra, yürütülen projede kat edilen yol, projenin faydaları ve Düzce trafiği hakkında açıklamalarda bulundu.

Trafik önemli ölçüde rahatlatacak”

1 ay önce başlanan ve hızla yürütülen çalışmanın gerekliliği hakkında konuşan Başkan Ay, “Bu yol Düzce’yi rahatlatacak bir yol. Bu yol E-5’ten, Olimpiyat Kavşağı’ndan, Asar Deresi üzerinden geçilerek, Otogar’a bağlanacak. Yani ikinci bir alternatif olarak çevre yolu Düzce trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak. Burayı önemsiyoruz ve bir an önce açmak için çaba sarf ediyoruz.” dedi.

Bunun çözümü yol yapmaktır”

Şehir nüfusuna göre araç sayısının fazla olmasına değinen Ay, “Düzce’mizde nüfusa göre araç yoğunluğu fazla bir seviyede. 370 bin nüfuslu bir şehirde 111 bin araç var. Dolayısı ile bizde hızlı bir şekilde çevre yolları yapıyoruz ki, vatandaşımız bu yolları kullansın ve şehir içi trafik rahatlasın. Bunun çözümü yol yapmaktır.” şeklinde konuştu.

Bağlantı yolu 12 Kasım’da açılacak

Otoyol Bağlantı Yolu yapım çalışmaları sebebiyle trafikte ekstra bir yoğunluk yaşandığına değinen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, bağlantı yolu açılışı için de gün verdi. “Şu anda otoyol bağlantısı üzerinde yürütülen çalışmalar nedeni ile de sıkıntı yaşanıyor. Kısa zamanda bağlantı yolunu açarsak trafik de rahatlayacak. Yolun açılışını için ayın 12’si olarak planlıyoruz. 29 Ekim gibi planlıyorduk. Havaların yağmurlu gitmesi sebebiyle müteahhide ek süre verdik. 10-15 gün ek süre ile yolumuzu açacağız.”

Yeni çevre yolunun ne zaman tamamlanacağı konusunda ise sonbahar mevsimi sebebiyle aksamalar yaşanabileceğini söyleyen Başkan Dursun Ay, net bir tarih verilemeyeceğini ama hızlı bir şekilde çalıştıklarını dile getirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri