DÜZCE TRAFİĞİ PARK KURBANI

Gündem 22 Ekim 2020 16:35
Videoyu Aç DÜZCE TRAFİĞİ PARK KURBANI
A
a

Düzce Merkez’e bağlı Şerefiye Mahallesi’ndeki zaten dar olan sokaklara park edilen araçlar trafiğe engel oluyor. Kimi duyarsız sürücülerin kaldırımları dahi işgal etmesi yüzünden yayaların yürüme hakkı gasp ediliyor ancak hiçbir işlem yapılmıyor.

Düzce Merkez’e bağlı Şerefiye Mahallesi’ndeki Konut Sokak ve İnönü Sokak’ta dar yollara park edilen araçlar yüzünden trafik sık sık kilitleniyor. Yol kenarına bırakılan vasıtaların ortaya çıkardığı sıkışıklık yetmezmiş gibi duba olmayan kaldırımları da park yerine çeviren sürücülere tepki her geçen gün artıyor.
Kaldırımlara park edilen araçlar yüzünden yoldan yürümek zorunda kalan yayaların da can güvenliği hiçe sayılıyor. İsmet Paşa İlkokulu’nda eğitim alan öğrencilerin de kullandığı Cumhuriyet Sokak’ta ise işin vahameti daha da artıyor.
4 ya da 5 lira olan park ücretini vermeden araçlarını park etmek isteyen sürücülerle ilgili hiçbir işlem yapılmazken okullarda tekrardan yüz yüze eğitime geçilmesiyle etrafında Namık Kemal ve İsmet Paşa gibi kalabalık okulların bulunduğu bölgede trafik ve yaya güvenliği için önlem alınması gerekiyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri