DÜZCE’NİN YATIRIMCIYA İHTİYACI VAR

Gündem 16 Nisan 2018 16:00
Videoyu Aç DÜZCE’NİN YATIRIMCIYA İHTİYACI VAR
A
a

Turizm konusunda toplumda farkındalığı arttırmak ve iç turizmi canlandırmak amacıyla her yıl düzenlenen Turizm Haftası etkinlikleri Düzce Anıtpark Meydanı’nda başladı. Düzce turizminin gelişmesi için yatırımcıya ihtiyaç olduğunun ön plana çıktığı konuşmalarda Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, “Yatırımcılarımızın ellerini bu taşın altına koymasını bekliyoruz.” dedi.

Her yıl 15-22 Nisan tarihlerinde kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri  Düzce Anıtpark Meydanı’nda başladı. Düzce’nin zengin turizm potansiyelini tanıtmak amacıyla düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programa Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Kültür Turizm Müdürü Özcan Budak, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, daire amirleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Yatırımcılarımızın ellerini taşın altına koymalarını bekliyoruz”
Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, turizmin gelişmesi için yatırımcıya ihtiyaç olduğuna dikkat çektiği konuşmasında şunları kaydetti: “Hem ferdi hem sosyal olarak ekonomik ve sosyal gelişmemizde elbette ki turizm faaliyetleri büyük önem taşımakta. Turizm yatırımlarını esirgemeden, daha geniş alanlarda harcama yapmamız bir zarurettir. Bacasız sanayi olarak adlandırdığımız turizm faaliyetleri özellikle Düzce’miz açısından mavi ile yeşilin birleşmesine rağmen turizmden yeterli payı alabilmiş değiliz. Daha da önemlisi özel sektörün yatırımcılarımızın ellerini bu taşın altına koymasını bekliyoruz. Yatırım yapmak zorundayız.”

Düzce’miz 4 mevsimi yaşayan ender illerden”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, şöyle konuştu: “Düzce’miz 4 mevsimi yaşayan ender illerimizden birisi. Her ilde 4 mevsim yaşanmıyor. İlimizin denizi var, dağları, yaylaları, şelaleleri var. İlimizde her türlü etkinliği yapabiliyoruz. Sanayimiz de gelişiyor. 5 tane organize sanayi bölgemiz var. Turizmle uğraşmak isteyen turizmle, fabrikada çalışmak isteyen fabrikada çalışabilir, tarım, hayvancılık yapılabilir. Bundan 25-30 yıl önce büyüklerimiz çok iyi bilir. Biz hafta sonu olduğunda köyde bahçemizde çalışma planı yapardık. Gezmeyi, tozmayı bilmezdik. Çünkü hayat standartlarımız buna elverişliydi. Hem sosyal olarak hem ekonomik olarak bir çıta atladı insanımız. Şimdi vaktimizi nerede geçirelim diye düşünüyor. Ülkemizin geldiği noktayı da bilelim, önemseyelim.”

Turizm iştir, aştır, barıştır, sevgidir, kardeşliktir…”
İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak ise haftanın anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Turizm iştir, aştır, barıştır, sevgidir, kardeşliktir. Düzce bu anlamda Ankara ve İstanbul arasında olması nedeniyle ve coğrafi yapısı itibariyle su kaynaklarını kendi doğasında barındırıp, kendi doğasında birleştirip kendi doğasında dökülen dünyada ender illerden biridir. Yüzde 52’si ormanla kaplı olan doğal yaylaları, şelaleleri ile alternatif turizmin öncüsüdür. Her yıl 100 binin üzerinde insanın geldiği raftingimiz, Türkiye’nin ilk turizm hareketinin başladığı yer Akçakoca ilçemiz ve diğer doğal güzellikleriyle en önde gelen ilimizdir.” Konuşmaların ardından program halk oyunları ve çeşitli gösterilerin yapılması ile sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri