DÜZCE’NİN BİR YILLIK KAYBI 2 MİLYON TL!

Siyaset 29 Eylül 2017 15:36
Videoyu Aç  DÜZCE’NİN BİR YILLIK KAYBI 2 MİLYON TL!
A
a

MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, İnönü Parkı üzerinden yüklendiği Düzce Belediyesi’ne geçmiş yılların hesabını sordu. Daha önce sözleşme yenileyerek mevcut müstecire verdiği parka ödenen aylık kira bedeli ile ihale sonucunda ortaya çıkan KDV dahil aylık 236 bin lirayı kıyaslayan Yılmaz, Düzce’nin bir yıllık kaybının 2 milyon TL’nin üstünde olduğunu söyledi.

Parti binasında gündeme ilişkin basın toplantısı düzenleyen MHP İl Başkanı Ümit Yılmaz, kamuoyunda büyük yankı uyandıran İnönü Parkı ihalesi hakkında önemli sözler sarf etti.
Yılmaz, Düzce Belediyesi’nin 2004 yılından itibaren AK Partili belediye başkanlarınca yönetildiğini ve bu süre zarfında da ihaleye çıkarılmayan İnönü Parkı’na yönelik uygulamanın geçen yıl Sayıştay denetimine takıldığını anımsattı. Düzce Belediyesi’nin Sayıştay denetimine takılması sonucunda İnönü Parkı için ihale düzenlediğini belirten Yılmaz, sözleşme yenilenen dönem ile ihale sonucu ortaya çıkan rakamları kıyasladı. Düzenlenen ihale sonucunda parkın aylık 200 bin TL artı KDV bedeliyle başka bir isme verildiğini hatırlatan Yılmaz, Düzce'ye bir yıllık kaybının iki milyon TL’nin üstünde olduğunu söyledi.‘Maddi kayba sebep olanların kamuoyu vicdanında nasıl hesap verecekleri merak konusudur.’ diyen Yılmaz, “Bu gelir kaybını kim karşılayacaktır. Sorumluları nasıl hesap verecektir?” sorusunu yöneltti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri