DÜZCE’NİN “ÜST GEÇİT” RAPORU!

Gündem 12 Temmuz 2018 16:33
Videoyu Aç DÜZCE’NİN “ÜST GEÇİT” RAPORU!
A
a

Özellikle karayollarında vatandaşların üst geçit kullanma alışkanlığının az olması nedeniyle yaşanan ve birçoğu ölümle sonuçlanan kazaların önüne geçilmesi için bir an önce adımların atılması gerekiyor. Bu adımların başında D-100 Karayolu’nun bir kısmında bulunan ancak diğer kısımlarda derme-çatma korkuluklar yerine vatandaşların kolayca aşamayacağı demirden korkulukların yapılması geliyor. Ayrıca, Soğancı ile Öztürkler Kavşağı arasındaki 5 üst geçit sayısının arttırılması ya da belli aralıklarla alt geçitlerin yapılması zorunluluğu gerçeği de gözler önüne seriliyor.

Karayolları üzerinde vatandaşlar, can güvenliklerin sağlanması için yapılan üst geçitleri kullanmamakta diretiyor. Sıklıkla yaşanan kazaların sebeplerinden biri olan, olmayan üst geçit alışkanlığı nedeniyle birçok vatandaş canından oluyor. Dün sabahın erken saatlerinde Kervan Kavşağı’nda üst geçidi kullanmayıp, orta refüjde bulunan korkulukların kırık bölümünden geçerek yolun karşısına geçmek isteyen bir genç, hayatını kaybetti.

Üst-alt geçit sayısı arttırılmalı”
İçimizi yakan bu elim haberin ardından ders çıkartılması gerçeği de gözler önüne serildi. D-100 ve D-655 karayolları üzerinde üst geçit sayısının arttırılması ya da belli aralıklarla alt geçitler yapılması talebinin yorumlarında belirten vatandaşlar, böylelikle can kaybıyla sonuçlanan kazaların önüne bir nebze de olsa geçilmiş olacağına işaret etti.

Demir korkuluklarla zorunlu hale getirilmeli
Vatandaşları üst geçit kullanmaya teşvik etmek için korkulukların sağlamlaştırılması da önem taşıyor. Düzce Belediyesi tarafından D-100 Karayolu Çoban Dalçık’tan İstanbul istikametinin bir kısmına yapılan demir korkulukların diğer bölümlere de yerleştirilmesi halinde kesik açılarak geçişlerin önüne geçilmiş olacağı gözlendi. Demir korkulukların kırılıp aşılamayacak olması nedeniyle üst geçit kullanmak zorunlu hale gelecek.

Asansörler bozuk, çöplük hali ile dikkat çekiyor
Öte yandan, D-100 Karayolu Soğancı Kavşağı ile Öztürkler Kavşağı arasında bulunan toplam 5 üst geçit eksikleri ile boğuşuyor. Kimi üst geçidin asansörü çalışırken kimisi çalışmıyor. Ayrıca üst geçitlerin içler acısı hali de gözlerden kaçmıyor. Duyarsız vatandaşların çöplük gibi kullandığı üst geçitlerin özellikle merdiven kenarları sigara izmaritleri ve gıda ambalajları ile dolmuş halde temizlenmeyi bekliyor. Belli periyotlarla yapılan üst geçitlerin bakım ve onarımlarının sıklıkla yapılması gerekiyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri