DÜZCE DOĞA’DA KARNE HEYECANI

Eğitim 8 Haziran 2018 16:43
Videoyu Aç DÜZCE DOĞA’DA KARNE HEYECANI
A
a

Düzce Doğa Okulları’nda karne heyecanı yaşandı. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı'nı tamamlayan öğrenciler karnelerini aldı. Karne dağıtımının ardından düzenlenen kapanış programında spor müsabakaları ve sınavlarda dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi. Okulun rehber öğretmeni Emine Ertürk ise öğrencilere yaz tatili için önemli tavsiyelerde bulundu.

Düzce Doğa Okulları öğrencileri, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının tamamlanmasıyla birlikte karnelerini aldı. Aileler de bu özel günde çocuklarını yalnız bırakmayarak heyecanlarına ortak oldu. Karne sevinciyle kampüs alanını dolduran Doğalı öğrenciler, bir yıl boyunca gösterdikleri emeğin karşılığını almanın mutluluğunu yaşadı. Öğrenciler kadar anne ve babalarının da mutluluğu yüzlerinden okundu.

Madalya töreni düzenlendi
Düzce Doğa Okulları’nda ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde karnelerini alan öğrenciler kapanış programı için Egemen Konferans Salonu’nda buluştu. Programda spor müsabakaları ve sınavlarda dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi.İlk olarak kürsüye Düzce Doğa Okulları İlkokul Müdürü Asude Çelik geldi. Geride kalan eğitim-öğretim yılını değerlendiren Çelik, kimi bir üst sınıfa geçen kimi ise mezun olan öğrencilere tatili en iyi şekilde değerlendirme önerisinde bulundu.

Çözüm odaklı olalım”
Düzce Doğa Okulları Rehber Öğretmeni Emine Ertürk ise veli ve öğrencileri yaz tatilini iyi değerlendirmeleri açısından önemli tavsiyelerde bulunduğu konuşmasında şunları kaydetti: “1 yılın daha sonuna geldik. Karnesi iyi olan öğrencileri kutlarken karnesi istediği gibi gelmeyen, karnesinde kırıklar olanları suçlamayalım. Eğer onlara yardımcı olmak istiyorsak ebeveynleri olarak öğretmenleriyle iletişime geçelim ve sorunun ne olduğunu bulalım. Çözüm odaklı olalım. Çocuklarımıza kötü konuşup, onları suçlayıp ya da farklı tepkiler gösterip daha fazla güvenlerini kırmayalım.

Bilgisayar ve telefonu kontrollü kullansınlar”
Günlerinin 8-9 saatini bilgisayar başında geçirmesin çocuklarımız. Geleceğe hazırlık sadece akademik anlamda olmaz. Sadece ders çalışsınlar demiyorum ama şöyle, onların zihinsel, bedensel, duygusal gelişimlerini destekleyecek etkinliklere yer versinler. Çünkü yıl içerisinde okulun temposuyla buna vakit ayırmıyorlar. Düzenli beslenme ve uykuya dikkat etsinler. Bilgisayar ve telefonu kontrollü kullansınlar. Bol bol spor yapsınlar. Kitap okumaya yeni yerler keşfetmeye aileleriyle vakit geçirmeye özen göstersinler. Eğer sınav gurubuysa tabii ki ders çalışmak da zorunda ama bütün tatili tabii ki ders çalışmakla geçirmeyecek. Onlara önerim sabah saatlerinde çalışmaları, düzenli uyku uyumaları.” Günde 8 saat uyuyup, sabah dinç kalkıp erken saatte sınavlarına çalışabilirler. Meslek seçimi konusunda kararsızlarsa, mesleki gözlem yapabilecekleri alanlara gitmelerini öneriyorum.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri