DÜZCE’DEKİ O SALONLAR DA KAPATILDI

Gündem 25 Mart 2020 14:33
Videoyu Aç   DÜZCE’DEKİ O SALONLAR DA KAPATILDI
A
a

Çin'in Vuhan kentinde başlayan ve Türkiye’ye de sıçrayan Koronavirüs (Covid-19) pandemisi, hızla yayılım göstermeye devam ederken hem genel hem de yerel ölçekte tedbirler daha da sıklaşıyor. Bu kapsamda yakın temasla çalışıldığı için Düzce’de faaliyet gösteren dövme salonları geçici süreyle kapatıldı. Ayrıca kargo ve kuryelerin koruyucu eldiven ve maske takarak dağıtım yapması sağlanacak.

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 24 Mart Salı günü ikinci kez Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda koronavirüs gündemiyle toplandı ve ek kararlar aldı. Salgından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için alınan yeni kararlar şöyle:
“İlimizde bulunan, insanların birbiriyle çok yakın mesafede çalışıldığı dövme salonu vb. işyerlerinin geçici süreliğine faaliyetleri durdurulmuştur.
Kurumlar ve işverenler tarafından aynı kişinin sürekli başkaları ile temas ettiği; kargo, mektup dağıtımı, kasiyer, kurye, tahsildar gibi görevlilerin müşterileri ile temas ederken iş ve işlemlerini muhakkak koruyucu eldiven ve maske takarak yapması sağlanacaktır.
Tüm kolluk birimleri tarafından alınan kararlar takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek, alınan kararlara aykırı hareket edenlere Hıfzıssıhha Kanunu ve diğer mevzuatın ön gördüğü müeyyideler uygulanacaktır.Alınan kararların valilik, belediye, kaymakamlıklar ilçe belediyeleri, belde belediyeleri ve il sağlık müdürlüğünün internet sayfalarında ilan edilmesine ve sosyal medya hesaplarından paylaşılmasına, il basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü tarafından yerel basında duyurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
tso11