DÜZCE’DEKİ FİRMALAR BU TEKLİFE DİKKAT!

Gündem 4 Nisan 2020 16:39
Videoyu Aç DÜZCE’DEKİ FİRMALAR BU TEKLİFE DİKKAT!
A
a

Düzce’nin de aralarında bulunduğu 5 ilin her alanda kalkınmasından sorumlu olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), koronavirüs salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılması için acil çözüm sunan projelere yönelik hazırlamış olduğu “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında, uygun proje başvurularını desteklemek amacıyla proje teklif çağrısı ilanına çıktı.

 
Çin'in Vuhan şehrinde 1 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (COVID-19) hızla dünya genelinde yayılarak küresel bir salgın haline gelirken, Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart 2020'de Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edildi.
Düzce, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Yalova illerinin kalkınma ve gelişmesinden sorumlu Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), bu alanda mücadeleyi desteklemek için "COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı"nı oluşturdu. Yaşanan can kayıplarının ve vaka sayılarının en aza indirilmesi bağlamında COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesi amaçlandı. Düzce’den de proje tekliflerinin beklendiği programda öncelikler şöyle sıralandı:
Öncelik 1: Virüsün yayılımının önlenmesi ve kontrol altına alınması
Öncelik 2: Halk sağlığı için acil hazırlık ve müdahale çalışmaları
Öncelik 3: Salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi
Ajansın hibe desteğinden faydalanma hakkı kazanan işletmelere yüzde 50’ye, kamu kurumlarına ise yüzde 100’e varan oranlarda, asgari 100 bin TL, azami 300 bin TL arasında hibe desteği sağlanacak, programda sonra başvuru tarihi 30 Nisan 2020 olarak açıklanırken, proje süresinin asgari 1 ay, azami 3 ay olduğu duyuruldu.
Öte yandan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da, koronavirüsün etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projeler destekleneceğini bildirmişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri