DÜZCE’DE ÜRKÜTEN ARTIŞ!

Gündem 2 Mayıs 2020 17:06
Videoyu Aç DÜZCE’DE ÜRKÜTEN ARTIŞ!
A
a

Düzce’de koronavirüs salgınını ciddiye almayanlar yüzünden vaka sayısı giderek artıyor. Özellikle son günlerde hasta sayısının 200’ü geçmesi vahim tabloyu gözler önüne seriyor. Uyarı ve cezalara karşılık özellikle güneşli havalarda şehrin sokakları insan kaynarken, bu durum virüsün bulaşmasına davetiye çıkartıyor.

Vaka sayısı 200’ü aştı
Düzce’de 160 olan koronavirüs vaka sayısı sadece 1 haftada 200’ü geçti. Alınan onca tedbir, gösterilen onca çabaya rağmen hasta kişilerin bu denli katlanması önlemlere duyarsız kalındığını kanıtladı.
Kurallara uymayanlar yüzünden sayı artıyor
Tedbirleri önemsemeyen ve uyarılara kulak asmayanlar yüzünden Düzce hastalıktan kurtulamıyor. Olan ise haftalardır evde salgın kabusunun bitmesi için bekleyen ve dua eden vatandaşlara oluyor.,
İşi olmayan da sokağa çıktı, sosyal mesafe hiçe sayıldı
Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günden bu yana Düzce’de valilik koordinasyonunda virüsle mücadele için düğmeye basılırken, halkın gerekli kurallara uyması için her platformdan çağrı yapıldı. Ne İstanbul Caddesi’nin araç trafiğine kapatılması ne de maskesiz çarşı merkezine girişe izin verilmemesi vatandaşları durduramadı. İşi olsun olmasın özellikle güneşli havalarda yüzlerce vatandaş soluğu çarşıda aldı. Banka ve PTT önlerinde kuyruklar eksik olmadı. Sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. Hastanelerde sağlık personeli, cadde ve sokaklarda ise güvenlik güçleri, bekçi ve zabıtalar toplum sağlığı için mücadele ededursun, kendi bildiğini doğru kabul edip öyle yaşayanlar yüzünden vaka sayısı değil düşmek giderek katlandı.
1 hafta 40’tan fazla kişide korona tespit edildi
Henüz geçtiğimiz hafta 160 olan vaka sayısı 7 günde 200’ü aştı. Sadece 1 haftada 40’tan fazla kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması ürkütücü bir tablo ile karşı karşıya olduğumuzu gösterdi.
Böyle giderse normalleşme süreci uzayacak
Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Muncurlu’daki pandemi hastanesi her geçen gün gelen yeni hastalarla doluyor. Büyük bir özveriyle çalışan sağlık personeli hasta vatandaşları iyileştirmek için canla başla çalışıyor. Ancak Düzce’de 4 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan bu illet hastalığa karşı gereken duyarlılık gösterilmediği sürece Düzce’de vaka sayısı artmaya ve normalleşme süreci de uzamaya devam edecek.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri