DÜZCE'DE PARTİSİNİ SIRTLADI

Gündem 21 Haziran 2018 16:18
Videoyu Aç DÜZCE'DE PARTİSİNİ SIRTLADI
A
a

Seçim sürecinde AK Parti'nin hem yerelde hem genelde en çok çalışan isimlerinden olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce'de partiyi adeta tek başına sırtladı. Bir yandan mimarı olduğu bakanlık projelerini takip eden, bir yandan yurt içi ve yurt dışında bir çok programa katılan Bakan Özlü, memleketi Düzce'ye sık sık yaptığı ziyaretlerde ise seçmenden gelen sorun ve talepleri yine gündeminin ilk sırasına yerleştirdi.

Soluğu sık sık Düzce'de aldı
24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri'nin Düzce'de en çok konuşulan ismi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü oldu. Yoğun bakanlık programına rağmen haftanın neredeyse 4 günü soluğu Düzce'de alan Bakan Özlü'nün bu yüksek performansı Düzce teşkilatlarını da tetiklerken, partili-partisiz bir çok vatandaşın da takdirini toplandı.

Projeleri ile adından söz ettirdi
Yerli Otomobil Projesi'nin hayata geçirilmesinde etkin rol oynayan ve projenin şirketleşme aşamasına gelmesini sağlayan Başkan Özlü, ayrıca "Türk sanayisinde dijital dönüşüm" için yol haritası çizilmesine de öncülük etti. Türk sanayisinin dijital dönüşüm sürecinin dışında kalmaması için bakanlık ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla "Dijital Dönüşüm Platformu"nun kurulmasını ön ayak olan Özlü, 81 ilde dijital dönüşüm hedefinin ilk tohumlarını atmış oldu.

Devletin zirvesinden hep övgü aldı
Bu dev iki projesinin yanı sıra daha bir çok çalışması partisince uygulamaya konulan ve devletin zirvesi tarafından da alkışa layık görülen Özlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından sık sık çalışmaları övgüyle bahsedilen bir isim oldu. Projeleri Türkiye'nin dört bir yanındaki billboardlarda boy göstererek, seçim kampanyasının bir parçası oldu.

Gece-gündüz durmaksızın çalıştı
Seçimin özellikle son 1 ayında hem yurt içinde hem de yurt dışında sayısız programa katılan Bakan Faruk Özlü, bu baş döndüren bakanlık programına rağmen her fırsatta memleketi Düzce'de partisinin seçim çalışmalarına yoğun destek verdi. Kimi zaman gece kimi zaman ise sabahın çok erken bir saatinde geldiği Düzce'de partililerle bir araya gelerek, süreci ve çalışmaları değerlendiren Bakan Özlü, "Gece-gündüz durmaksızın çalışıyor." dedirtti.

Talep ve şikayetleri kulak arkası etmedi
İl ve ilçe ziyaretlerinde esnafı gezen, sivil toplum örgütlerinin kapısını çalan, açılış davetlerini geri çevirmeyen Bakan Özlü, seçmenden gelen talep ve şikayetleri de kulak arkası etmedi. Her gelen sorunla ilgili bizzat ilgilenme sözü veren Özlü'nün bu yaklaşımı, "Son güne kadar Düzce için çalışıyor." dedirtti.

Sık sık televizyonlardaydı...
Özlü ayrıca seçim sürecinde sık sık televizyon ekranlarındaydı. Mayıs ve haziran aylarında bir çok yerel ve ulusal kanala konuk olan Özlü, Öncü RTV, TGRT Haber, CNN Türk, Ege’de Son Söz, TRT Haber, NTV, Düzce TV, Habertürk, Kanal 24, Bolu Merkez ve son olarak AA Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.Bakan Faruk Özlü, bu soluksuz performansı ile AK Parti'ye Türkiye ve Düzce'de büyük katkı sağlarken, artık gözler 24 Haziran'da sandıktan çıkacak sonuçlarda...

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri