DÜZCE’DE KORONA’YI HİÇE SAYAN KERMES

Gündem 21 Ekim 2020 15:18
Videoyu Aç DÜZCE’DE KORONA’YI HİÇE SAYAN KERMES
A
a

Anıtpark’ta Düzcespor yararına düzenlenen ancak halk sağlığını ve koronavirüs kararlarını hiçe sayan kermesi düzenleyen şirketin, pazar kurabilmek için takıma 100 bin lira bağışladığı ortaya çıktı. Vaka sayısının 4 bine dayandığı Düzce’de salgına karşı canla başla mücadele edilirken, valilik ve belediyenin kulüp yöneticilerinden İslam Keleş’in koordine ettiği böyle bir organizasyona nasıl göz yumduğu tartışma konusu oldu.

Düzce’de koronavirüs tedbirleri denetimleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu doğrultuda İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafında alınan kararlara uyulup uyulmadığı titizlikle kontrol ediliyor.
Türkiye’nin salgın nedeniyle kritik bir dönemden geçtiği şu günlerde vatandaşların önlemlere sıkı sıkı uyması istenirken, Düzce’de yüzlerce vatandaşı bir araya getiren bir organizasyona imza atılması tepki çekti.
15 Ekim-25 Ekim tarihleri arasını kapsayan ve Düzcespor yararına düzenlendiği lanse edilen Osmanlı Yöresel Ürünler Pazarı’nın 2 Ekim’de Düzce Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nce alınan ‘Dernekler tarafından düzenlenecek tüm etkinliklerin 1 Aralık 2020 tarifine kadar ertelenmesi’ kararını deldi.
Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından alınan ve 81 ilde uygulanan ‘Erteleme’ kuralının bizzat Düzce Valiliği’nin onayıyla delinmesi ise dikkat çekti.
Düzcepspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İslam Keleş’in bizzat diyalog kurarak Düzce’ye getirdiği şirketin, Anıtpark’a Pazar kurmak için takıma 100 bin lira bağışladığı ortaya çıktı. Bu bağış sayesinde Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nden salgına rağmen ‘kermes’ vizesi alan şirket, 15 Ekim’den bu yanda Düzce’de yaşayan vatandaşlara on binlerce liralık satış yaptı.
10 günlük kermes sayesinde Düzcespor’a verdiği paranın fazlasını kazanacak olan şirketin koronavirüs kurallarını yeterince uygulamaması ise toplum sağlığının da göz ardı edildiğini kanıtlıyor.
Girişlerin kontrol altında olmadığı, pazara gelenlerin ateşlerinin ölçülmediği, satıcıların hijyen ile maske kurallarına özen göstermediği ve yüzlerce vatandaşın bir arada alışveriş yaptığı Anıtpark’taki kermesin, bu haliyle Düzcespor’a fayda sağlasa da Düzceliler için risk oluşturduğu apaçık ortada!
Öte yandan 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Pazaryeri ve Aile Yaşam Merkezi’nde yapılması planlanan 2. Düzce Fuarı, Düzce Valiliği’nin tavsiyesi ile koronavirüs salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelenirken, Düzcespor kermesine 100 bin lira için vize verilmesi iki zıt karar olarak değerlendirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri