DÜZCE'DE KOMİSYON KURULACAK

Siyaset 3 Temmuz 2017 16:57
Videoyu Aç  DÜZCE'DE KOMİSYON KURULACAK
A
a

AK Parti, her ilde delege seçimi için komisyon kuracak. Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, partisinin İl Başkanları Toplantısı'nda kongre sürecinin ele alındığını belirterek, 4 Temmuz'da başlayacak delege seçimlerinin objektif ve sağlıklı yapılması için gözlemci olarak komisyonlar kurulmasını istediklerini söyledi. Ayrıca yönetimlerde bugüne kadar gözlemledikleri eksiklikler ve tabandan gelen eleştirileri dikkate alarak yeni bir yapılanmaya gideceklerini vurguladı.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen İl Başkanları Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

"Belde, ilçe ve il teşkilatlarını çok önemsiyoruz"
AK Parti'nin önünde bir kongre sürecinin olduğuna işaret eden Ataş, kongrede iş başına geleceklerin 2019 seçimleri için etkin çalışacak isimler olacağını, bu nedenle tüm belde, ilçe ve il teşkilatlarını çok önemsediklerini vurguladı.

"Herkesle en geniş anlamda istişarelerimizi yapacağız"
Yönetimlerde bugüne kadar gözlemledikleri eksiklikler ve tabandan gelen eleştirileri dikkate alarak yeni bir yapılanmaya gideceklerini aktaran Ataş, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanımızın, tabanımızın hassasiyetleri önceliğimizdir. Arkadaşlarımıza, 'Bu partide tartışılmaz ve vazgeçilmez tek isim varsa o da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Onun dışında hepimiz tartışılabiliriz, vazgeçilebiliriz. Ama Recep Tayyip Erdoğan vazgeçilmezdir. Bu süreç içerisinde bir değişim söz konusu olursa, bu konularda bizi anlayışla karşılamanızı istiyoruz.' dedik. Ülkemizin, partimizin geleceği için bu değişimleri yapmaya mecburuz. Biz çalışmayan, aksayan nereler var, bunların istişaresini yapacağız. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar görev yapmış, il, ilçe başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları, herkesle en geniş anlamda istişarelerimizi yapacağız. Nihai olarak Genel Başkanımızla müzakere ettikten sonra karar verip, kongre sürecine gideceğiz.

Delege seçimleri 4 Temmuz'da başlayacak
Delege seçimlerinin 4 Temmuz-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşeceğini bildiren Ataş, partililere, belirlenen kriterler çerçevesinde objektif bir seçim olması tavsiyesinde bulunduklarını aktardı. Toplantıda, kongre sürecinin resmi takviminin konuşulduğunu belirten Ataş, "İllerde, delege seçimlerinin objektif ve sağlıklı yapılması için gözlemci olarak komisyonlar kurulmasını istedik." diye konuştu. Kongre süreciyle ilgili kafalara takılan bütün hususları anlatan bir "Kongre Rehberi" hazırladıklarını bildiren Ataş, "Bu, teşkilat başkanlığımızın hazırlayıp teşkilatlara verdiği bir rehberdir yani yol haritasıdır.​" ifadelerini kullandı.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri