DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN YENİLEME ATAĞI

Gündem 22 Ekim 2021 13:07
Videoyu Aç DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN YENİLEME ATAĞI
A
a

Düzce Belediyesi taksi duraklarında değişikliğe giderek yeni görüntüsüyle kent estetiğine uygun hale getiriliyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de yapılan yeni taksi durağını inceleyerek estetik ve kullanışlı yeni durakların kentin havasına bütünlük katacağını kaydetti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce genelindeki taksici esnaflarının daha modern ve kullanışlı taksi durağı taleplerini yerine getirdi. Düzce Belediyesi Destek Hizmetleri tarafından hazırlanan yeni taksi durakları kentte yerlerini almaya başladı.
TAKSİCİLERİN KONFORU DÜŞÜNÜLDÜ
Yeni taksi durakları kapalı ve açık kullanım alanları, WC ve mutfak bölümleriyle taksici esnafının çalışma hayatını kolaylaştıracak şekilde tasarlandı. Çelik konstrüksiyon prefabrik yapı olan taksi duraklarında ısı yalıtımı yapılırken 16 metrekare olan yapı için sıcak ve soğuk havalarda kullanılmak üzere klima takıldı.
ÖZ KAYNAKLAR İLE İMAL EDİLDİ
Düzce Belediyesi tarafından şehrin yapısına uygun modern, estetik ve kullanışlı taksi durakları belediyenin kendi öz kaynaklarıyla yapıldı. Kent estetiğinin ön planda tutulduğu taksi duraklarının tasarımları, çelik konstrüksiyonu, ahşap mobilyası, boya ve alçıpanı ile cephe giydirmesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından imal edildi. Ekipler, mesai saatleri dışında çalışarak yaklaşık 3 hafta gibi kısa bir sürede piyasa şartlarının yarısına taksi duraklarını hazırlamış oldu.
"TAKSİCİLERİMİZ EN İYİLERİNE LAYIK"
Düzce Belediyesi şantiye alanında montajı gerçekleştirilen yeni taksi durağını inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, taksici esnafının taleplerini değerlendirerek kent estetiğine uygun, modern ve kullanışlı duraklar imal ettiklerini kaydetti. Başkan Özlü, “ Arkadaşlarımız rutin çalışmalarından arta kalan zamanlarda, şehrimizin yapısına uygun, estetiği tamamlayacak ve tamamen esnafımızı düşünen bir bakış açısı ile taksi duraklarımızı yapmaya başladı. Şoförlerimiz klimalı, kendi mutfağı, tuvaleti olan, hem iç hem de dış mekanda konfor içinde dinlenebileceği ve hijyenik taksi durakları şehrin estetiğine de olumlu yönde katkı sağlayacak. Taksici esnafımıza hayırlı olsun. Gece gündüz özveri ile çalışan personelimizi tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.
Kentin farklı noktalarında kullanılacak olan taksi durakları için dizaynı aynı ancak metrekaresi farklı taksi durakları imalatı gerçekleştirilerek kısa süre içerisinde duraklar yenilenecek.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri