DÜZCE ‘DEPREM ANITI’NDAN KURTULDU

Gündem 5 Temmuz 2018 17:04
Videoyu Aç DÜZCE ‘DEPREM ANITI’NDAN KURTULDU
A
a

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı üzerine harekete geçen Düzce Valiliği, başladığı atıl binaların yıkımına dün Mansur Bayram Caddesi üzerinde ‘Deprem Anıtı’ olarak bilinen bina ile devam etti. Çalışmaları yerinde inceleyen Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal yaptığı açıklamada, “Bugün Düzce ‘Deprem Anıtı’ndan kurtuluyor. İnşallah devamını getireceğiz ve Düzce’de metruk bina kalmayacak.” dedi.

Hem asayiş açısından sıkıntı, hem de tehlike teşkil ettiği gerekçesi ile atıl binalarla ilgili İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun verdiği “Metruk binalar yıkılacak” talimatının ardından binaların yıkım işlemi için Düzce Valiliği’ne bağlı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Düzce’de harekete geçti.Deprem sonrasında aldıkları hasar nedeniyle 19 yıldır atıl halde bulunan binaların yıkımına geçtiğimiz günlerde D-100 Karayolu yan yol Hamidiye Mahallesi’ndeki bina ile başlanıldı.Bugün ise Düzce’de Kültür Mansur Bayram Caddesi üzerinde ‘Deprem Anıtı’ olarak bilinen atıl binanın yıkımı güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. Binanın çevresi barikatlarla çevrilerek sokağa giriş ve çıkışlar kapatıldı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nurhan Kartal da yıkım işlemini yerinde takip etti.

Bugün Düzce ‘Deprem Anıtı’ndan kurtuluyor”
Kartal burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Düzce’de Düzce Valiliği öncülüğünde 2935 Sayılı OHAL Kanunu kapsamında metruk binalar arasında yıktığımız 2. binamız. Düzce’nin ‘Deprem Anıtı’ haline gelen bir binaydı. Binamız depremler sonrası hasarlı olduğunda değil terk edilmiş olduğundan dolayı bu hale geldi. Yaklaşık 4 aydır binanın yıkım çalışmaları devam ediyordu. 1 hafta önce mal sahibini de çağırdık son kez binasını görsün istedik. O da bizleri kırmadı sağ olsun hasta haliyle yatağından kalkıp geldi. Onun için bugün Düzce ‘Deprem Anıtı’ndan kurtuluyor. İnşallah devamını getireceğiz ve Düzce’de metruk bina kalmayacak.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri