DSİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Gündem 11 Ocak 2018 16:05
Videoyu Aç DSİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI
A
a

Yığılca Belediyesi tarafından ilçenin 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılaması hedefiyle hazırlanan “Yığılca İçme Suyu Göleti Projesi” için kapısı çalınan DSİ, etüt çalışmalarına başladı. Konu hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “Orman ve Su İşleri Bakanımızın da büyük destek verdiği projemizin kısa zaman diliminde hayata geçeceğini umuyoruz.” dedi.

Yığılca Belediyesi ilçeye en az 50 yıl su sağlayacak içme suyu göleti projesini DSİ'ye sundu. Şimdilik su sıkıntısı yaşanmamasına karşılık içme suyu ihtiyacının karşılandığı bölgedeki “heyelan” riskini göz önünde bulunduran belediyenin başvurusu ile ilçede etüd çalışmaları hızlı bir şekilde başladı.

Olumlu görüş verildi
Yürütülen proje hakkında Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, "Yığılca’mızda göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçe tarihinde ilk diyebileceğimiz dev projeleri hayata geçirdik. İçme suyu projemizde bunlardan biri. Şu anda ilçemizin hiçbir köşesinde su sıkıntımız yok. Yalnız suyumuzun ana kaynağı olan bölge heyelan bölgesi. Bu da bizleri tedirgin ediyor. Hatta ilçe için risk oluşturuyor. Bu sebeple bir yıldır fizibilite çalışmaları yapıyoruz. En sonunda son ölçümleri de yaparak Beşpınar bölgemizdeki dereye içme suyu göletimizi yapmak için DSİ'ye başvurduk. DSİ'den de teknik ekiplerimiz ön incelemelerine başladı. Hemen su değerlerinin ölçümleri yapıldı ve olumlu görüş verdiler. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bey de bu içme suyu göleti projemize büyük destek veriyor. Projemizin kısa zaman diliminde hayata geçeceğini umuyoruz. Projemiz Yığılca’mıza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri