DOĞANLI’DA YOL EYLEMİ

Gündem 14 Kasım 2019 16:50
Videoyu Aç  DOĞANLI’DA YOL EYLEMİ
A
a

Düzce merkeze bağlı Doğanlı Köyü sakinleri, D-100 karayolunun yanındaki alt yolun bozuk olmasından ve yapılmamasından şikayetçi. Yıllardır yolun böyle olduğunu söyleyen vatandaşlar yolu kapatarak eylem yaptı.

 
Doğanlı Köyü’nde yaşayan vatandaşlar D-100 karayoluna paralel yan yolun bozukluğundan isyan etti. Servis araçlarının sıklıkla kullandığı yolda çok fazla toz oluştuğunu belirten köylüler, yıllardır bu yolun böyle olduğunu belirtti. Yetkililerinden çözüm isteyen vatandaşlar, yolu sandalye ve banklar ile kapattı.
“Yıllardır bu sorunu çekiyoruz”
Doğanlı Köyü sakinlerinden Mustafa Taşan yan yolun bozuk olması sebebiyle her gün toz yuttuklarını belirterek şöyle konuştu: “Bu böyle olmaz. Her gün 10 kilo toz yutuyoruz. Fabrikaların servis araçları ve şahsi araçları her gün buradan geçiyor. Bu yan yolun yapılmasını yetkililerden bir an önce istiyoruz. Burada yaşayanlarda insan. Gelsin yetkililer biraz şurada dursunlar anlasınlar bizim ne çektiğimizi. Gelsinler kendileri görsünler. Bu olacak iş değil. Yetkililere kaç defa gittik ama ilgilenen olmadı. Bizim bu dertlerimizle uğraşan hiç kimse yok. Bir tane yetkili gelmedi. Bir tane yetkili gelip bizimle ilgilenmedi yazık günahtır. Yıllardır bu sorunu çekiyoruz.“
“Yetkililerden bu yolu çözmelerini istiyoruz”
Evlerinde toz duman içerisinde kaldığını söyleyen vatandaş şunları söyledi: “Bütün her yere başvurduk bu yolun yapılması için. Fakat gelip bakan bile olmadı. Bakıyorum dağlara bayırlara yol yapılıyor buraya neden yapılmıyor. Bize karayollarına gidin diyorlar. Biz karayollarını bilmeyiz. Biz belediyeyi biliriz. Biz belediye başkanına oy attık. Bizim  muhatabımız belediyedir. Şu alt yola bir gelsinler görsünler. Doğalgaz geldi doğalgaz bile geçmedi buradan. Yetkililerden bu yolu çözmelerini istiyoruz.”
“Çocuklarımız dışarı çıkamıyor artık”
Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu ile görüştüğünü belirten bir vatandaş şunları ifade etti: “Ben Başkan Yardımcısı Kasapoğlu ile görüştüm. En kısa zamanda buraya geleceğini söyledi. Şikayetlerimizi dile getirdim. Bizim alt yan yolumuzda bütün toz toprak evimize giriyor. Çamaşır asamaz olduk. Çocuklarımız dışarı çıkamıyor artık. Herkes hasta oldu bu tozdan. Biz buraya ince sıcak bir asfalt istiyoruz. Biz bunu istiyoruz. Arka taraflara doğalgaz verildi buraya doğalgaz bile verilmedi. Karayolları burada asfalt döküyordu buraya kadar geldi fakat buraya dökmeden gitti. Burası bizim yerimiz değil dediler. Biz yetkililerden sadece buraya ince bir asfalt dökerek burayı düzeltmelerini istiyoruz.”
Son olarak Doğanlı Köyü sakinleri yetkililerden bu sorunu bir an önce çözmesini istedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri