DİYANET-SEN: DİYANETİNE VE BAŞKANINA SAHİP ÇIK

Gündem 16 Kasım 2018 15:11
Videoyu Aç DİYANET-SEN: DİYANETİNE VE BAŞKANINA SAHİP ÇIK
A
a

Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret ettiği için eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a Diyanet-Sen’den destek geldi. 9 Kasım Cuma günü gerçekleşen ziyaretin, Atatürk’ün vefatından bir gün önceye denk gelmesi ile ilgili gösterilen tepkiler için, laik ve dindar kesimin karşı karşıya getirilmeye çalışıldığını belirten Düzce Şube Başkan Vekili Hakan Zeren, Diyanet’e ve Diyanet İşleri Başkanı’na sahip çıkma çağrısında bulundu.

 

 

Yazar ve tarihçi Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a gösterilen tepkilere Diyanet-Sen’den açıklama geldi. Diyanet-Sen Düzce Şube Başkan Vekili Hakan Zeren tarafından yapılan basın açıklamasında, provokasyon peşinde olunduğu dile getirildi.

Amaç laik- dindar fay hattını harekete geçirmek”

Bir hasta ziyaretine ideolojik olarak bakmanın ancak bir ön yargı olacağı vurgusunu yapan Diyanet-Sen Düzce Şube Başkan Vekili Hakan Zeren, toplumu bölmek ve germek istediklerine vurgu yaptı. Laik-dindar fay hattının harekete geçirilmek istendiği üzerinde duran Zeren şu şekilde konuştu:

“Diyanet İşleri Başkanını insanî bir davranış olan, geçmiş olsun ziyareti üzerinden yıpratmaya kalkmak, son günlerde hem Diyanet İşleri Başkanlığı hem de Cumhuriyet’in kurucu unsuru Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinden, dindarlarla laikleri karşı karşıya getirme projesi olarak okunmalıdır. 28 Şubat ve 27 Nisan döneminin aktif aktörlerinin de tekrar sahne aldığı, bu proje tamamen dış kaynaklı bir projedir. Aslında maksat Atatürk ve dindarlık üzerinden toplumu germek ve bölmektir. Topluma zehirli bir hava pompalanıyor. Daha önce defalarca işlediği görülmüş laik- dindar fay hattını harekete geçirmek için provokasyon peşinde olanlara bu millet fırsat vermeyecektir.”

Ümmet coğrafyası için tek umuttur”

Diyanet-Sen olarak hiç bir surette fitne ateşinin yanmasına izin vermeyeceklerini vurgulayan Zeren, “Diyanet alanında görev yapan herkesin kararlılıkla şunu söylemesi gerekir. Diyanet İşleri Başkanlığı, bu ümmet coğrafyası için tek umuttur. Bu umut biterse dünya coğrafyasındaki mazlumlar çaresizliğe itilir. Vicdan yoksunu, inanç yoksunu bir millet olmaya doğru adım adım kayarız. Ne refahtan bahseden bir millet oluruz, ne de ezanı Kur’an-ı dinleye bilen bir millet oluruz” ifadelerini kullandı.

Diyanetine ve başkanına sahip çık”

Yaşanan gelişmeler karşısında “Diyanetine ve Başkanına sahip çıkma” çağrısında bulunan Başkan Vekili Hakan Zeren, “Diyanet İşleri Başkanlığı'na çamur at izi kalsın diyenlerin çoğaldığı, şer için konuşanların günden güne arttığı bugünlerde, bilgi sahibi olmadan, fikir üretenlere inat, dünyanın en ücra yerlerine Türkiye’nin nişanesini taşıyan diyanetine ve başkanına sahip çık.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri