DİĞERLERİNE NASİP OLMAMIŞ

İlçe Haber 2 Aralık 2016 15:21
Videoyu Aç DİĞERLERİNE NASİP OLMAMIŞ
A
a

Akçakoca'daki basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ilçede hayata geçirilen mahallelerde asfalt yapımı, elektrik tellerinin yer altına alınması, kentsel dönüşüm, liman ve mahalle pazarı projelerinin kendi projeleri olduğunu belirterek, "Daha önceki başkanlarımıza nasip olmamış, bize nasip oldu." dedi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcıları Suat Madenci ile Ali Direk'in de hazır bulunduğu kahvaltıda basın mensuplarına belediye eliyle yürütülen projelere ilişkin bilgiler veren Başkan Yemenici, birçok çalışmanın tamamlandığını ve 2017 yılında da bazı mega projelerin tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti.

"Engelleri el birliğiyle aşmayı hedefliyoruz"

Bu noktada hizmet yönünden 5 yılda bile yapılamayacak olan projelerin çoğunun 2.5 yılda gerçekleştirildiğini ve bir çok projenin de temelinin atılarak kısa süre içerisinde hizmete açılacağını vurgulayan Başkan Yemenici, şöyle devam etti: "Akçakoca’da soluk alan herkesin, sadece bugünler için değil, geleceğimiz için de Akçakoca’ya sahip çıkması, ortak bir görevdir, sorumluluktur. İlçe kimliğinin en önemli parçasını oluşturan çevre, kültür, spor, turizm alanında Akçakoca’yı eşsiz coğrafyasına yakışır bir marka konumuna her beraber getireceğiz. Yerel yönetimler, yerel demokrasinin odaklarıdır. Her düzeyde yaygın ve etkin katılım, toplumun ortak çıkarlarını korumada en önemli güvencedir. Bu noktalardan hareketle üretmeyi, engelleri el birliğiyle aşmayı hedefleyen, ilçemizi kalkındıracak ve hakça bölüşümü esas alacak bir yaklaşımı beraberce hayata geçirmek için önümüzde güzel günler, aylar, yıllar var. Deniziyle, doğasıyla, kültürel değerleriyle, gerçekleştireceğimiz projelerimizle tüm özellikleri içe alan hazinemizin değerini bilerek, nitelikli ve katılımcı bir yerel yönetim anlayışı ile taçlandırmak için var gücümüzle, hemşehrilerimizin duasıyla Allah’a hamd olsun hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz.”

"Seçimde neyi yapacağım dediysem onu yapıyorum"

Konuşmasının ardından basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca’da yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi. Yemenici, “Seçimlerde söz verdiğimiz projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Mega projemiz olan ‘Melenağzı Park’ projemiz de inşallah önümüzdeki yaz açılacak. Mahallelerde asfalt yapımı, elektrik tellerinin yer altına alınması, kentsel dönüşüm projesi, yeni liman, mahalle pazarı benim projelerim. Daha önceki başkanlarımıza nasip olmamış, bize nasip oldu. Buraların projeleri vardı ama ben projelere eklemeler yapıp projeleri takip ettim. Ödeneklerini çıkarttım. Seçimde neyi yapacağım dediysem onu yapıyorum.” dedi.

"Yiğidi öldür, hakkını yeme"

AK Parti’nin belediyecilik anlayışını Akçakoca’da da hissettirdiklerini anlatan Yemenici, başarının bir ekip işi olduğunu söyledi. "Tüm projelerimizi bire bir takip ile kısa sürede Akçakoca’ya kazandırılmasını sağladık.” diyen Yemenici, “Bir şeyleri konuşurken ‘Yiğidi öldür hakkını ver’ düsturu ile konuşmak gerekir. Bizim çalışmalarımıza mana bulmaya çalışıyorlar. Hep konuşmakla olmuyor, biz icraat yapmayla uğraşıyoruz. Polemiğe girmeden iş çözmeye, iş üretmeye çalışıyoruz. Buradan şunu söylemek istiyorum; "Yiğidi öldür, hakkını yeme.” diye konuştu. Kahvaltı programı, Başkan Yemenici'nin gazetecilerle toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri