ÇOK SAYIDA VATANDAŞA CEZA KESİLDİ

Asayiş 23 Mayıs 2020 17:36
Videoyu Aç ÇOK SAYIDA VATANDAŞA CEZA KESİLDİ
A
a

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Arife gününden itibaren başlayarak Ramazan Bayramı boyunca devam edecek olan 4 günlük sokağa çıkma yasağını ihlal eden çok sayıda vatandaşa, polis ekipleri tutanak tutup ceza yazdı. Bazı vatandaşlar sokağa çıkma nedenlerine çeşitli bahaneler gösterseler de, ceza yemekten kurtulamadı.

Tüm dünyayı kasıp – kavuran Yeni Tip Covid -19 Pandemisi nedeniyle, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle Türkiye’de Arife Günü ve Ramazan Bayramı boyunca sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Düzce’de yasağın ilk gününde,  polis ekipleri sokağa çıkanlara göz açtırmadı.
Sokağa Çıkma Yasağı nedeniyle, kentin giriş ve çıkışları ile ana arterlerde güvenlik önlemi alan polis ekipleri, araçları ile şehir merkezinde dolaşarak yasağı ihlal eden çok sayıda vatandaşa tutanak tutarak 3 bin 150 TL’lik ceza yazdı. Bazı vatandaşlar ceza yememek için sokağa neden çıktıklarını çeşitli bahaneler üreterek anlatmaya çalışsalar da, ceza yemekten kurtulamadı.
Markete gitmek için sokağa çıkan bazı vatandaşları ise polis ekipleri evlerine yürüyüş mesafelerindeki marketlere gitmeleri konusunda uyararak, vatandaşları geri gönderdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri