Çiftçiler dikkat!

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Çiftçiler dikkat!
A
a

Desteklemeden faydalanmak isteyen Düzceli üreticiler dikkat! Sertifikalı tohum, fidan, çilek fidesi ve standart fidan kullanım desteği ve ilave sözleşmeli üretim desteği başvuruları 2 Eylül’de sona eriyor.

Sertifikalı tohum, fidan, çilek fidesi ve standart fidan kullanım desteği ve ilave sözleşmeli üretim desteği başvuruları 2 Eylül’de sona erecek. Destekten yararlanmak isteyen çiftçilerin, 2 Eylül Cuma günü mesai saati bitimine kadar Gıda, Tarım ve Hayvancılık il veya ilçe müdürlüklerine şahsen başvurmaları gerekiyor. Müracaat tarihini geçiren üreticiler destekten faydalanamayacak.

1 Ocak 2016 tarihinde başlayan başvurularda son güne yaklaşılırken, üreticilerin yoğunluk ihtimalini göz önüne alarak başvurularını son günü beklemeden yapmaları tavsiye ediliyor.

Yurtiçi sertifikalı tohumluk kullanan üreticilere dekar başına 4 lira ile 80 lira arasında tohum kullanım desteği verilirken, orijinal ve üstü tohumluk kullananlar için bu desteğin yüzde 50 fazlasıyla ödeneceği bildirildi. İlave sözleşmeli üretim desteği ise kilogram başına soyada 3, kanolada 4, yağlık ayçiçeğinde 6 kuruş, aspirde 9 kuruş olacak. Aşılama ile çeşit değiştirme sertifikalı fidan desteği 250 lira, virüsten ari fidanlara ilave olarak standartta 50, sertifikalıda 100 lira olacak. Patates siğili görülen alanlarda ve güvenlik kuşağında fidan kullanımı ile sanayiye yönelik çeşitlerde ilave fidan desteği yüzde 50 fazlasıyla ödenecek. Desteklenecek kapama bağ/bahçelerin 2016 yılında tesis edilmiş olması, bakanlıkça belirlenen normlara uygun olması ve kapama bağ/bahçenin tek türde ve bir parselin asgari 5 dekar olması gerekiyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri