Çevreyi kirletiyorlar

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Çevreyi kirletiyorlar
A
a

Düzce'nin ilçelerindeki tavuk kümeslerinin çevreyi kirlettiği ortaya çıktı. İGM'nin son olarak Gölyaka'da yaptığı araştırmada da sonuç değişmedi. Ölü tavuklar için bir yer yok, kokuyu önleyecek bir önlem yok, fan çıkışlarında davlumbaz yok... Daha da kötüsü gübreler gelişi güzel sağa sola dökülüyor.

 

Düzce İl Genel Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu, ilçelerde bulunan tavuk kümeslerine ilişkin araştırmaya devam ediyor. Gölyaka'da bulunan kanatlı hayvalar ve tavuk çiftliklerine yönelik yapılan incelemenin sonucunda çıkan rapor dünkü toplantıda meclise aktarıldı.

Hiçbir yerde çevre önlemi yok

Komisyonlar tarafından yapılan tespitleri rapor halinde meclise sunan Komisyon Başkanı Kazım Sağlam, kümeslerde büyük eksikliklerin olduğuna dikkat çekti. Sağlam, 'Ölü tavuklar için bir yer yok, kesinlikle kokuyu önleyecek yok edecek bir önlem alınmamış, fan çıkışlarında davlumbaz yok, gübreler gelişi güzel şekilde sağa sola dökülüyor. Su havuzları yok. Daha da önemlisi hiçbir yerinde çevre önlemi alınmamış" ifadelerini kullandı.

"Gölyaka'nın da diğer ilçelerden farkı yok" diyen Sağlam, Gölormanı Köyü'nde özel bir firmaya ait tavuk kümesinden çekilmiş fotoğrafları da meclisle paylaştı. Sağlam, bu ve benzeri modern yatırımların olduğu takdirde yerleşik alan mesafesinde bir sıkıntı yaşanmayacağına dikkat çekti.

HAYTAP'dan teşekkür

Hayvan Haklarını Koruma Federasyonu (HAYTAP) Akçakoca Temsilcisi Neşe Perihan Kulak da dün İl Genel Meclisi Toplantısı'na katılarak Akçakoca Hayvan Barınağı'nın onarılması için derneklerine ayrılan ödenekten dolayı teşekkürlerini iletti. Kulak, "Belediyemizin imkanları yeterli olmuyor. Biz arkadaşlarımızla elimizden geldiği ölçüde katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Barınağmızun aracı yok, yeterli elemanı yok. Valiliğimiz kanalıyla Afet İşleri Müdürlüğümüzden 72 m2'lik bir bina konutu aldık. Bu hizmet binamızı federasyonumuzun da katkılarıyla veteriner odası, ameliyathanesi gibi her şeyiyle onarmak istiyoruz. Araç almak istiyoruz. Konuyla ilgili para geldiği bildirildi. Bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri