CERN’E GİDİYOR

Gündem 3 Aralık 2018 14:39
Videoyu Aç CERN’E GİDİYOR
A
a

Düzce’de ilk kez bir öğretmen Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN)’ne davet edildi. Düzce Bilim Sanat Merkezi Fen Bilgisi Öğretmeni Ayşe Karaul Arslan, bu yıl 9.’su düzenlenecek olan CERN Türk Öğretmen Çalıştayı’na katılacak.

Düzce Bilim ve Sanat Merkezi Fen Bilimleri Öğretmeni Ayşe Karaul Arslan, İsviçre ile Fransa sınırında yer alan Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN)’nde bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Türk Öğretmen Çalıştayı’na (TÖÇ-9) davet edildi. Düzce’den ilk kez katılım sağlanacak bu çalıştay, 21 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek.2019 yılında Düzce’den Arslan’ın da bulunduğu 36 öğretmenin katılımıyla düzenlenecek çalıştayda katılımcı öğretmenlere; Parçacık Fiziği, Hızlandırıcı Fiziği, Algıç Fiziği, Nötrino Fiziği, Astro Parçacık Fiziği, Higgs Parçacığı, Evrenbilim konuları ve Higgs bozunu hakkında bilgi verilecek.Öte yandan CERN’e katılımcı olan her ülkenin öğretmenlerine yönelik anadilinde öğretmen eğitimleri gerçekleştirilecek. Bu kapsamda eğitimler, Türkiye’den de akademisyenler tarafından Türkçe olarak verilecek. Katılımcılar döndüklerinde öğrendiklerini diğer meslektaşlarına aktaracak bilim elçileri olacak.Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada, 2014 yılından itibaren Türkiye’nin üye olduğu bu büyük araştırma merkezinde yerinde incelemelerde bulunmak ve eğitim alınmanın geleceğin bilim insanlarını yetiştirmede önem taşıdığı üzerinde duruldu.

1000
icon
Celal ÇETİN 4 Aralık 2018 21:33

Sayın Fen bilgisi öğretmenimizin Cern de, ülkemizi ve ilimizi en iyi bir şekilde temsil edeceğine inanıyorum. İlimiz ve ülkemiz adına sayın öğretmenimize bu onurlu görevinde başarılar diliyorum.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri