ÇALIŞMA BAŞLATILDI!

Sağlık 9 Ekim 2017 11:31
Videoyu Aç ÇALIŞMA BAŞLATILDI!
A
a

Düzce Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Başbuğ, yılda bin 500 doğum yapıldığı Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde tüp bebek ünitesi kurmak istediklerini ve çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

1996 yılından itibaren hizmet veren Düzce Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı bünyesine Tüp Bebek Ünitesi’ni kazandırmak için girişimlerde bulunuyor.Ana Bilim Dalının hizmetleri ve gelecek hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Başbuğ, yılda yaklaşık bin 500 ailenin anne - baba olma sevincine ortak olduklarını Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimi’ne tüp bebek ünitesi kurmak istediklerini belirtti.Görevlendirmeyle 6 aylık tüp bebek tedavisi eğitimini tamamladığını açıklayan Başbuğ, “Tüp bebek ünitesi dışında kadın doğumun perinatoloji, ürojinekoloji, infertilite alt dallarında uygun poliklinik şartları oluşturarak hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi.
Sadece Düzce’ye Değil, Diğer İllere de Hizmet Ediyoruz
Düzce’nin Karadeniz’in Marmara’ya açılan bir kapısı olduğuna işaret eden Başbuğ, “Düzce; Bolu, Zonguldak, Ereğli, Hendek arasında kalan bir ilimiz. Bu açıdan bizim de hinterlandımız geniş. Sadece Düzce’ye değil, diğer illere de hizmet ediyoruz. Özellikle idrar kaçırma ve rahim sarkması ameliyatlarını sıklıkla yapıyoruz. Kapalı cerrahi açısından da ekibimiz çok deneyimli. Kapalı cerrahide çocuk sahibi olamayan çiftlerin ameliyatlarını, jinekolojik hastalıklar ve kanser cerrahisi tedavilerini yapıyoruz.” diye konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri