Çakır'la uyuşmazlık istifayla sonuçlandı

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Çakır'la uyuşmazlık istifayla sonuçlandı
A
a

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Ezer, ilçe teşkilatında yaşanan istifa depremi ile ilgili olarak suskunluğunu bozdu ve topluca alınan bu kararın nedenini açıkladı. Ezer, Milletvekili Osman Çakır ile teşkilat olarak uyum sağlayamadıklarını vurgulayarak, "Vekil olduğundan beri bize karşı bir tutumu vardı" dedi.

 

AK Parti Akçakoca İlçe Teşkilatı içindeki istifa depremi İlçe Başkanı Mustafa Ezer'in görevinden ayrılmasıyla noktalandı... Yaşanan olaylar karşısında suskunluğunu koruyan ve iddiaları yalanlayan Ezer, dün AK Parti İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısıyla istifasını açıkladı. Basın açıklamasında Ezer, Milletvekili Osman Çakır'la arasında yaşadığı uyuşmazlığı doğruladı. Ezer, gerginliğin ortadan kaldırılması adına, yönetim kurulu üyelerinin istifalarının genel merkeze ulaşmasının ardından, il başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve genel merkez teşkilatı başkanlığında yapılan istişare sonucu böyle bir karar aldıklarını söyledi. 4 yıldır yürütmekte olduğu ilçe başkanlığında teşkilat bütünlüğünün sağlanması anlamında özellikle vekil-teşkilat ilişkileri anlamında arzu edilen seviyeye gelemediklerini söyleyen Ezer, yaşanan sorunların partiye zarar verici boyuta ulaştığını belirtti.

Parti terbiyesi içinde götürmeye çalıştık

Ezer, "Milletvekilimiz Akçakocalı olduğu için Akçakoca'yı özel görüyor. Vekil olduğundan beri bize karşı bir tutumu vardı. 2 yıl boyunca parti terbiyesi içinde götürmeye çalıştık. Bir ritim sorunu yaşadık. Geldiğimiz nokta itibariyle ilçe yönetim kurulu olarak topluca istifa etmek suretiyle genel merkezin, Akçakoca İlçe Teşkilatı'nda sağlıklı bir yapılanma kurabilmesinin yolunu açmanın en doğru karar olacağı kanaatine vardık. Biz makam peşinde hiç olmadık. Kimseye bir küskünlüğümüz ve dargınlığımız yoktur" ifadelerini kullandı.

Bir uyumsuzluk vardı

AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ise Ezer'e gösterdiği olgunluktan dolayı teşekkür ederken, Ezer'in yerel seçim sürecinde Akçakoca'da yeterli bir performans sergileyemediği gerekçesiyle istifa ettirildiği iddialarının doğru olmadığını söyledi. Kaşıkoğlu, "Partimize zarar verecek olayların bir tarafı olmamak adına yerel seçimleri de düşünerek büyük bir olgunlukla görevinden istifa etti. Dilekçesini bugün (8 Temmuz) teslim etti. Teşkilat olarak hakkımızı helal ediyoruz. Bu bir veda değil. Bu, ne nokta ne virgül sadece bir değişimdir. Hizmet sadece koltuklar değildir. Mustafa Ezer çalışmadı dersek büyük bir ithamla karşıya karşıya kalırız. Vekil-teşkilat arası ya da başka bir sebepten bütünlük sağlanamadı. Bir uyumsuzluk söz konusuydu. Genel merkezimizin müdahalesiyle olay bu noktaya taşındı. Bu gerilimler olmasaydı iyiydi. Akçakoca'da AK Parti bayrağını daha yüksek bir noktaya çıkarak bir ekip kuracağız" dedi.

Atama bir başkanla devam edilecek

20 asil 20 yedek üyenin görevinden ayrıldığını hatırlatan Kaşıkoğlu, bundan sonraki sürecin atama bir başkan ve onun kuracağı yönetimle ilerleyeceğini söyledi. Ezer'in yerine Mustafa Okutan'ın getirileceği şeklindeki söylentiler için Kaşıkoğlu, Ezer'in istifasının kendisine yeni ulaştığını ve net bir çalışmanın olmadığını söyledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri