BÜYÜK İHTİMALLE İTTİFAK OLACAK

Gündem 11 Ekim 2018 15:18
Videoyu Aç BÜYÜK İHTİMALLE İTTİFAK OLACAK
A
a

MHP İl Yönetimi haftalık olağan toplantılarını ilçelere taşıyor. Akçakoca ziyaretinde konuşan İl Başkanı İlhami Caboğlu, teşkilat olarak aldıkları karar gereği bundan sonra haftalık toplantıları bir hafta bir ilçede, bir hafta da ilde yapacaklarını söyledi. Ayrıca genel merkez tarafından kendilerine AK Parti ile büyük ihtimalle ittifakın olacağı bilgisi verildiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, beraberindeki il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Akçakoca İlçe Teşkilatı'na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Her ay 4 toplantının 2'si ilçelerde
Ziyaret sırasında basına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Caboğlu, Düzce il teşkilatı olarak aldıkları yeni kararı paylaştı. Caboğlu, "Bundan sonra yapacağımız toplantıları bir hafta bir ilçede, bir hafta da ildeki kendi binamızda yapacağız. Burada yapacağımız toplantının mahiyeti, önümüzde bir seçim var durum değerlendirmesi yapacağız. Geçmişte yapılanlar ve bugün yapmamız gerekenleri birlikte değerlendireceğiz. İnşallah Akçakoca ve Düzce’miz için hayırlı olur." dedi

Düzce Belediyesi için 3 aday adayı formunu teslim etti
Yaklaşan yerel seçimler dolayısıyla MHP'de yaşanan aday adayı trafiğine yönelik de konuşan Caboğlu, “Bu süreç genel merkezden başladı. Orada bir form alınıyor, bu formu biz değerlendireceğiz ve daha sonra resmileşmiş şekilde kamuoyuyla paylaşacağız. Düzce’de de bu süreç başladı. Şu anda üç tane arkadaşımız Ankara’da bu formu doldurmuş vaziyette. Kendilerini ben ziyaret ettim. Bu süreç Akçakoca'da da başladı. Aday adayı olan arkadaşlarımız genel merkeze gidip orada formları dolduruyor.”

"Büyük ihtimalle ittifak olacak"
Yerel seçimlere dönük ittifak meselesiyle ilgili soruyu da yanıtlayan İl Başkanı Caboğlu şu açıklamayı yaptı: "Şu anda genel merkezimizde bu işle yetkili görevliler var. Genel başkan yardımcıları temas içerisinde ve gerekli çalışmaları yapıyor ama benim bildiğim şu var; böyle bir ittifak sağlansa bile İstanbul’da aday çıkarmayacağız. Çünkü bizim bu konuyla ilgili duyarlılığınız her zaman olduğu gibi vatan… Yani orada hassas bir durum var. Genel başkanımız orası için bu durumu bu şekilde uygun gördü ama büyük bir ihtimalle ittifakın olacağı bize söylendi. İnşallah ülkemiz için hayırlı olur."

"Şekillendiği duruma göre hareket ederiz"
"Düzce ile ilgili ittifak çalışmamız yok." diyerek konuşmasını sürdüren MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, "Biz şu anda Milliyetçi Hareket Partisi olarak olması gerektiği şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz ama bununla ilgili bir ittifak gelişir ve ne şekilde şekillenir bunu zaman gösterecek. Şekillendiği duruma göre de teşkilat olarak hareket ederiz." dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri