BU NE İNSANİ, NE VİCDANİ NE DE AHLAKİ!

Gündem 24 Mart 2020 13:43
Videoyu Aç BU NE İNSANİ, NE VİCDANİ NE DE AHLAKİ!
A
a

Bahçeşehir Bölgesi'nde koronavirüs şüphesi ile anne ve oğlu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Koruyucu kıyafetler giyen sağlık ekipleri tarafından Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılan 2 kişi hakkında Öncü Haber'e özel açıklama yapan Düzce Valiliği, virüse rastlanmadığını duyurdu. Ancak kendini bilmez bazı kişiler ellerinde hiçbir bilgi yokken çektikleri fotoğrafın altına 'Düzce'de koronavirüsten 1 ölü var' paylaşımı yapıp halkı tedirgin etmeye kalktı.

Sosyal medyada yayılan bir fotoğraf dün Düzce gündemine oturdu. Bahçeşehir Bölgesi'nde tedbir amacıyla özel koruyucu kıyafeler giyen sağlık ekipleri tarafından evlerinden alınan anne ve oğulun ambulansa götürülmesi sırasında çekilen bir fotoğraf, dakikalar içerisinde bir çok hesaptan paylaşıldı ve altına şu not düşüldü: "Düzce'de koronavirüsten 1 ölü var, hastalık 4 kişiye bulaşmış!"
Ancak hassasiyetin çok önemli olduğu süreçte sosyal medya üzerinden oluşturulmaya çalışılan bu yanlış algının üzerine giden Öncü Haber, halkı tedirdin etmek için ortaya atılan iddiaların ne kadar asılsız olduğunu ortaya çıkardı.
Yüksek ateş şikayeti olan anne ve oğulun tedbir amacıyla ambulansla hastaneye gitmek istemesi üzerine bölgeye sağlık ekipleri yönlendirildi. Bahçeşehir Bölgesi'ndeki daireye giden koruyucu kıyafetli sağlık ekiplerini gören bazı duyarsız kişiler, fotoğrafı 'Düzce'de ölü var' diyerek paylaşmaya başladı. Bunun üzerine sadece sağlık görevlilerinin gözüktüğü bu kare yalan yanlış bilgilerle 24 saatte binlerce hesaptan paylaşıldı.
Konu ile ilgili Öncü Haber'e özel bilgilendirmede bulunan Düzce Valiliği, eski adıyla Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde iddia edildiği gibi 4 değil aynı aileden iki vatandaşın yüksek ateş şikayetlerine bağlı olarak tedbir amacıyla koruyucu kıyafetler giyen sağlık görevlileri tarafından Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldığını bildirdi. Açıklamada tahlillerde covid-19 'a rastlanmayan anne ve oğulun taburcu edildiği bildirilerek, dezenformasyon yapmak isteyenlere fırsat verilmemesi çağrısı yapıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri