BU MİLLET ŞAMAR OĞLANI DEĞİL!

Gündem 6 Temmuz 2018 15:56
Videoyu Aç BU MİLLET ŞAMAR OĞLANI DEĞİL!
A
a

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin milletvekili seçiminde büyük oy kaybı yaşadığı Düzce’nin de aralarında bulunduğu illerin teşkilatlarını uyardı. Vatandaşın "Seçimden seçime mi belediye başkanı, milletvekili beni ziyaret edecek?" dediğini anlatan Erdoğan, “En güçlü olduğumuz yerlerde eğer bugün ciddi bir puan kaybı olmuşsa bunu kendimize soracağız. Biz hatayı nerede yaptık?” dedi ve ekledi: “Kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir ondan sonra da kenara koyar."

24 Haziran Seçimleri’nin ardından AK Parti’de başarısız olunan iller mercek altına alınmaya başlandı. Adım adım yerel seçimlere yaklaşılırken, işi sıkı tutmakta kararlı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda hem il başkanlarına hem de belediye başkanlarına çıkıştı.

Düzce’de vekillik hüsranı
1 Kasım 2015 seçimlerinde Düzce’de oyların yüzde 70’ini toplayan AK Parti, 24 Haziran Milletvekili Seçimleri’nde adeta çuvalladı. Bu seçimlerde Düzceliler’in yüzde 55’inin oyunu alarak meclise 2 milletvekili gönderen AK Parti Düzce İl Teşkilatı’na karşılık Erdoğan Düzce’den yüzde 73 oy çıkarmayı başardı.

Fatura il başkanı ve SKM’ye kesiliyor
Bilindiği gibi AK Parti’de seçim kampanya ve çalışmaları Seçim Koordinasyon Merkezleri tarafından düzenleniyor. Seçimlerde başarısızlığın faturasını il başkanları ve Seçim Koordinasyon Merkezleri’ne (SKM) kesen Erdoğan, “En güçlü olduğumuz yerlerde puan kaybettiysek bunu kendimize soracağız.” diyerek, oy oranındaki düşüşün sorumlularına adeta esti gürledi.

Bu millet şamar oğlanı değil, bir oy verir, iki oy verir kenara koyar”

“Bana gelen raporlara bakınca bazı eleştiriler var ki çok çok önemli.” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

Vatandaş, "Belediye başkanı benim dükkanıma gelip, bir çayımı içmedikten sonra ben bu belediye başkanını ne yapayım", "Seçimden seçime mi belediye başkanı, milletvekili beni ziyaret edecek?" diyor. Bizi yücelten tevazumuz olmuştur. Eğer biz bu tevazuyu kaybettiysek işte bu açık net puan kaybına da neden olmuştur. En güçlü olduğumuz yerlerde eğer bugün ciddi bir puan kaybı olmuşsa bunu kendimize soracağız. Biz hatayı nerede yaptık? Çok iyi hizmetler yapabilmiş olabiliriz. Bu hizmetler gerektir ama yeterli değildir. Önemli olan o gönüllere girmektir. Gönüllere girersek bu işi başarmış oluruz. Öyle gönüllere girmiyor da vatandaşına eğer tepeden bakıyorsak, bir gurur abidesi olarak bakıyorsak kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir ondan sonra da kenara koyar."

24 Haziran'da ortaya çıkan sonuçlar çok iyi değerlendirilmeli”

24 Haziran'da ortaya çıkan sonuçların çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah Mart 2019 yerel seçiminde de gerek aday tespitlerimizde gerekse bu ahlaki kimliğe değer verip, onu iyi puanlayıp adaylarımızı da buna göre belirlememiz lazım." değerlendirmesinde bulundu.Vaktin çok fazla olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kongremizle birlikte yeni bir oluşum olacak. Şüphesiz ki MKYK'mizden tutun da MYK'mize varıncaya kadar bir değişim, dönüşüm orada da azda olsa yapacağız ama ondan sonra çok yoğun bir maraton başlıyor. Yerel seçimlerin startını vereceğiz ve bu startı verirken de kaşına gözüne değil, hem iş bitirme potansiyeline hem halkla uyumuna bakarak adım atmak durumundayız. Böyle atacağız ki yerel yönetim aynen bu seçimlere benzemez. Yerel yönetimlerden 2019'da çok daha başarılı çıkalım" ifadelerini kullandı.

Gönül Belediyeciliği Seferberliği
Teşkilatın buna hazır olduğuna inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2019 Mart'ına kadar belediyeciliğin adını 'gönül belediyeciliği seferberliği' olarak koyuyorum" dedi. AK Partili belediyelerin daha büyük hizmetler için milletin desteğini alabilmesini ancak bu şekilde sağlayacaklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İktidarımızı ancak bu şekilde güçlendiririz. Yönettiği şehrin halkıyla beraber olmayan, gönülleri fethetmeyen, aşkla, şevkle, adaletle, akılla çalışmayan bir belediye başkanı bir eliyle yapıp diğer eliyle yıkan kişi gibidir. Ne kadar çok çalışmış olursa olsun, döneminin sonunda geride sadece enkaz, yıkıntı bırakır. AK Parti'nin hiçbir belediye başkanı böyle olmamalıdır, olamaz" değerlendirmesinde bulundu.

Artık partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturuyoruz”
Bakanların artık eskisi gibi olmayacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi artık partili olmayan bakanlarımızla bir kabine oluşturuyoruz. Bu arkadaşlarımız, bundan önce olduğu gibi de köşeye sıkıştırılmak suretiyle, şuraya şu olsun, buraya bu olsun mantığıyla hareket etmeyecek. Bu tabii bir yerde şunu sağlamış olacak. Kimse kalkıp da şunu diyemeyecek, 'Siz şöyle böyle yaptınız, kadrolaştınız, şuydu, buydu.' En azından bakan, olaylara bakarken daha objektif bakma imkânını yakalayacak. Bu, ona bir rahatlık getirecek. Bu tür zanların altında da kalmayacak. Bütün bunlarda aranan ehliyet, liyakat olacak. Ehliyeti ve liyakati öne çıkarmak suretiyle yeni döneme girmiş olacağız." dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri