BORÇLAR NEFES ALDIRMIYOR

19 Şubat 2020 17:53
Videoyu Aç BORÇLAR NEFES ALDIRMIYOR
A
a

Türkiye’nin ekonomik daralma ile karşı karşıya olduğunu belirten İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, bu süreçte geçim sıkıntısı yaşayan her kesimden vatandaşın e-haciz uygulamaları ile daha da sıkıntılı günler yaşadığını savunarak, çözüm için hükümetin de sinyallerini verdiği sicil affı ve borç yapılandırmasının gerekliliğine işaret etti. Er, “Borçlarını zamanında ödeyen vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde yeni bir düzenleme yapılması zaruridir.” ifadesini kullandı.

 İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, ekonomik sorunlar nedeniyle nefes alamayan vatandaş, esnaf, sanayici ve çiftçinin bir yandan da yürürlüğe konan e-haciz uygulamaları ile iyice mağdur olduğunu belirtti.
 
“Ticari olarak nefes alamaz konuma gelindi”
İl Başkanı Er, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:
 “2019 Ağustos ayından itibaren özellikle döviz ve faiz oranlarında yaşanan artışların tetiklediği, iç ve dış politik gelişmeler tarafından beslenen ciddi bir ticari durgunluk ve talep yönlü ekonomik daralma yaşandığı bir gerçektir. Yerel seçimler sonrasından itibaren hane halklarının belini büken ve ortalamada yüzde 50’nin üzerinde bir zam ile vatandaşı karşı karşıya bırakan elektrik, su, doğalgaz başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinde yaşanan artışlar, halkımıza zor günler yaşatmakta ve görünen o dur ki yaşatmaya da devam edecektir.
Tüm bunlar yaşanırken bir yandan da SSK, Bağ-Kur ve vergi borçları ile alakalı da yürürlüğe konan e-haciz uygulamaları ile sıkıntıları bir kat daha artan orta ölçekli esnafımız ve üreticilerimiz başta olmak üzere ticari manada nefes alamaz konuma gelmiştir.”  
 
“Borçların yapılandırılması adına adım atılmalı”
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bahsi geçen ekonomik durgunluk nedeniyle zora düşüp kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar, esnaf, sanayiciyi ve çiftçiye yönelik yeni bir sicil affı başta olmak üzere, gerek yerel bazda gerek genel bazda, borçlarını zamanında ödeyen vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde bir düzenleme yapılması zaruridir. Ulusal bazda gündeme gelip bir an önce çözüme kavuşturulması gereken bu borçların yapılandırılması adına yerel bazda esnafımız başta olmak üzere vatandaşlarımızı bir nebze de olsa borçların da yapılandırılması adına adım atılmasını toplumumuz adına talep ediyor, üzerimize düseni de İYİ Parti olarak yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.”  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri