BORÇ 450 MİLYON TL’YE DAYANDI

Gündem 25 Eylül 2018 15:50
Videoyu Aç BORÇ 450 MİLYON TL’YE DAYANDI
A
a

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, Düzce Belediyesi iflas halinde olduğunu savunarak, “Şu an Düzce Belediyesi’nin borcu zannediyorum 400 milyon TL’yi geçti, 450 milyon TL’ye doğru tırmanıyor.” dedi.

Öncü Medya Grubu’nun el değiştirmesi dolayısıyla ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri devam ediyor. Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol ve yönetim kurulu üyeleri de Türkseven Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Türkseven’i ziyaret ederek, başarılar diledi.Mertol, 24 yıldır başarılı çizgisiyle yayın hayatını sürdüren Öncü TV’nin bundan sonra da başarısına başarı katarak yola devam edeceğini ifade etti.

Biz belediyelere geldiğimizde belediyelerin hepsi iflas halindeydi”
Saadet Partisi’nin geçmiş yıllardaki başarısına değinen Mertol, şu ifadelere yer verdi: “Saadet Partisi 1969 yılından bu yana her seçimlerde merkezde ve ilçelerde belediye başkanı, belediye meclisi ve il genel meclisi adayı çıkarmıştır. Bu yerel seçim ve yerel seçimlerde baraj problemimiz yok. Niçin millet ittifakı içinde olduğumuz da buradan anlaşılır. AK Parti barajı yüzde 10’un altında tutsaydı belki biz millet ittifakı içinde kalmak zorunda kalmayacaktık. Biz Düzce’de tek başımıza seçimlere gireceğiz. Biz bu seçimlerde Milli Görüşçü olarak çok iddialıyız. Niye iddialı olduğumuzu da kısaca izah edeyim. Bakın 1989 yılında Türkiye genelinde 5 tane belediye kazandık. O 5 belediye başkanlığından bir tanesi Sivas belediye başkanlığıydı. O da şu anki genel başkanımız Temel Karamollaoğlu’ydu. Van, Konya, Kayseri, Malatya ayrıca İstanbul’da Sultanbeyli ve Akyazı. Biz o belediyelerde yapmış olduğumuz güzel hizmetlerden dolayı halk bizi 1994 seçimlerinde Düzce’de dahil olmak üzere Türkiye’nin üçte ikisini bize verdi. Biz belediyelere geldiğimizde belediyelerin hepsi iflas halindeydi. Sadece o çuvalların ağzını bağladık, israfı, yolsuzluğu ve adam kayırmayı bıraktık, belediyenin kapısına rüşvet alanda verende melundur yazısını astık, belediye başkanlığı kapısını halka açtık.”

Bir valinin karşısına oturduğunda, vali kadar eğitimli adayları çıkaracağız”
Yerel seçimlerde Düzce’deki seçimler ne olacak sorusuna da cevap veren Mertol, şöyle konuştu: “Şu an Düzce Belediyesi iflas halinde. Düzce Belediyesi’ni Ruhi Kurnaz, Mehmet Keleş’e teslim ederken kasada Avrupa Birliği fonlarından gelen bir çuval para vardı. Şu an Düzce Belediyesi’nin borcu zannediyorum 400 milyon TL’yi geçti, 450 milyon TL’ye doğru tırmanıyor. Biz iddialıyız, bu seçimlerde ve Türkiye genelinde Saadet Partisi tekrardan bu hamleyi yapacaktır. Belediyecilik bizim işimizdir. Seçimlerde AK Parti’nin elinden iflas etmiş belediyeleri alacağız. Orada yolsuzluğu, iflası, rüşveti önleyeceğiz. Allah izin verirse önümüzdeki genel seçimlerde de Türkiye’de iktidara yürüyeceğiz. Bütün inancımız, güvencemiz tamdır. Genel merkezin bize verdiği bilgi doğrultusunda herhangi bir ittifak yoktur ama yerelde küçük yerlerde ittifak olabilir. Saadet Partisi olarak seçim startını verdik. Düzce’de en iyi adaylarla hem belediye başkanlığı alacak hem de parti bayrağını yukarıya çıkaracak dinamik, genç, akademik kariyere sahip, bir valinin karşısına oturduğunda, vali kadar eğitimli adayları çıkaracağız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri