BİZ BU YANLIŞLIĞIN İÇİNDE OLMAYACAĞIZ

Siyaset 2 Nisan 2018 13:18
Videoyu Aç BİZ BU YANLIŞLIĞIN İÇİNDE OLMAYACAĞIZ
A
a

Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, partisinin İl Divan Toplantısı’nda yaptığı açıklamada seçim korkusu yaşadığını savunduğu iktidarın bu korkusu yüzünden cumhur ittifakını mili olarak nitelendirdiğini savunarak, “Rakiplerini de gayri millilikle suçluyorlar. Milli görüşün geçmişte yaptıkları fabrikaları satacaksınız ve kendinize milli diyeceksiniz? Saadet Partisi de cumhur ittifakının içinde olmadığı için ona gayri milli diyeceksiniz. Biz bu yanlışlığın içinde olmayacağız.” dedi.

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı önceki gün il binasında yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katılımıyla yapıldı. Sadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, toplantıda yaptığı konuşmasında Düzce Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin Düzce’ye hizmet edecek bir kadronun kurulması ile sonuçlanmasını temenni ettiğini belirterek başladı.

Milletimize güvenmiyorlar”
Ardından merhum Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın, “Biz gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için çalışıyoruz.” sözünü anımsatan Mertol, iktidar ve muhalefetin 2019 seçimlerine kilitlendiğini kaydederek şöyle konuştu: “Her ortamda Türkiye’nin gündemine oturacak konuşmalar yapıyorlar. Biz Saadet Partisi olarak, seçimler amaç mı, araç mı diye soruyoruz. Amaç hizmetse niçin Türkiye’nin meselelerine öncelik vermiyorsunuz diyoruz. Seçimle yatıp seçimle kalkmak ne kadar doğrudur? Söz konusu partiler 1 senedir seçim ittifakını konuşuyor. Yanlış üzerine yanlış yapıyorlar. Milletimize güvenmiyorlar. Milletimiz kan ağlıyor, ekonomi dibe vurmuş, esnaf perişan, işsizlik had safhaya gelmiş, döviz tavan yapmış. Maalesef iktidardaki arkadaşlar geleceklerinden telaş duyuyorlar. Tüm telaşları yüzde 1’i 2019 seçimlerinde bulamamak.”

Biz bu yanlışlığın içinde olmayacağız”
Seçim korkuları yüzünden iktidarın cumhur ittifakını mili olarak nitelendirdiğini belirten Mertol, şu ifadelerde bulundu: “Rakiplerini de gayri millilikle suçluyorlar. Hangi yanlışlarını söyleyelim? Milliliği tekellerine almaları mı, ittifakın kişisel çıkarlar üzerine kurulması mı hangisini ele alalım? Genel başkanımızın dediği gibi bir şeyin başına milli kelimesini koymakla milli olunuyor mu? Milli görüşün geçmişte yaptıkları fabrikaları satacaksınız ve kendinize milli diyeceksiniz? Saadet Partisi de cumhur ittifakının içinde olmadığı için ona gayri milli diyeceksiniz. Biz bu yanlışlığın içinde olmayacağız. Biz cumhurbaşkanlığı sistemine geçilirken devletin adil ve sağlam temeller üzerinde kurulması konusunda tüm partileri uyardık. En önemli mesele seçimlerin adil olması, seçime giren partilerin seçim yardımı almaları ve 12 Eylül’de çıkarılan antidemokratik yüzde 10’luk seçim barajının kaldırılması. Bu arkadaşlarımızın bizim sözlerimize kulak vermemek için ısrara ediyor. İttifaklar seçime gidilirken konuşulmalı. Şu an Saadet Partisi tüm milletin odak noktasındadır. Seçimin sonucunu da biz belirleyeceğiz. Biz milletle ittifak yapacağız. Kendi cumhurbaşkanı adayımızı çıkaracağız.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri