BİRLİKTE KURDELE KESTİLER

Gündem 7 Şubat 2019 14:07
Videoyu Aç BİRLİKTE KURDELE KESTİLER
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’nin açılış kurdelesini AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır'ın aralarında bulunduğu bakan ve milletvekilleri ile birlikte kesti. Erdoğan, buradaki konuşmasında Türkiye’nin savunmadan sağlığa, eğitimden yapay zekaya kadar her alanda kendi ayakları üzerinde durmak mecburiyetinde olduğunu belirtti.

ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’nin açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır da katıldı.

 

Teknolojik bağımsızlık

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyada artık bağımsızlığın ölçüleri olan toprak, bayrak, millî para gibi kriterlere yenilerinin eklendiği bir döneme girildiğini vurgulayarak, bunların başında da teknolojik bağımsızlığın geldiğini kaydetti. Erdoğan, "Veri üretiminden güvenliğine, savunma, sağlık, eğitim, bilişim teknolojilerinden yapay zekâya kadar her alanda kendi ayaklarımızın üzerinde durmak mecburiyetindeyiz. Şayet biz bunu beceremezsek zorunlu olarak ipin ucu başka birilerinin eline geçecektir. Nasıl topraklarımıza hükmetmeden bağımsız olamazsak teknolojiye hâkim olmadan da bağımsızlığımızı sürdüremeyiz. Üstelik bizim, kendimizle birlikte, kalbini ve umudunu bize yöneltmiş tüm dostlarımıza, kardeşlerimize karşı da sorumluluklarımız var. Teknolojik bağımsızlığımız, işte bu sebeple de çok önemlidir." değerlendirmesinde bulundu.

 

"Ülkemizi uçururuz"

Erdoğan, şöyle devam etti: "Türkiye’yi hep birlikte hedeflerine ulaştıracağız. Bu sadece benimle olacak bir iş değil. Ben siyaset olarak, ülkemin başındaki bir yönetici olarak varım. Sizler ise ilim ve irfanın temsilcileri olarak varsınız. Eğer bizler bütünleşirsek o zaman gerçekten milliyetperver, vatansever bir nesil yetiştirir ve ülkemizi uçururuz."

 

Konuşmaların ardından ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’nin açılış kurdelesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilgili bakanlar ve AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır'ın aralarında bulunduğu heyetle ile birlikte kesildi.

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri